koulutus jakso.

voiko tota koulutus jaksoa olla jotenkin käymättä? sen takia koska kärsin sosiaalistentilanteiden pelosta ja pelosta nukkua vieraassa paikassa kaikki leiritkin on ollut helvettia mulle koulussa.
4552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin kasvat mieheksi!

Etkö haluaisikin tulla paremmaksi ihmiseksi yksilönä ja kansalaisena? Armeijassa opit niitä kalliita taitoja, joilla tulet pärjäämään sosiaalisissa tilanteissa sekä toimimaan ominpäin muuttuvassa maailmassa!

Pahinta mitä voit nyt tehdä on mennä uskomaan tämän palstan itsetuhoagitaattoreita ja siten kieltää itseltäsi henkinen kasvu ja yhteiskunnan arvortetuksi jäseneksi tuleminen.

Äänestä
  • Sängyn petaamisen, kaapin järjestelyn ja kaminan sytyttämisen, hyvän käytöksen oppii kyllä hyvin kotonakin, jos vanhemmat viitsivät panostaa edes sen verran lapseensa, eikä antaa kasvatusta yhteiskunnan harteille. Aseen käyttö ei kasvata ketään muuta kuin tappajaksi tai rikolliseksi, josta seuraakin lapselle kylmä kyyti.

    Oletko hankkinut jo sen Operation Flashpoint 2? Siihenkin saa kanssa sen FDF Modin.

    Äänestä

  • Hana kirjoitti:

    Sängyn petaamisen, kaapin järjestelyn ja kaminan sytyttämisen, hyvän käytöksen oppii kyllä hyvin kotonakin, jos vanhemmat viitsivät panostaa edes sen verran lapseensa, eikä antaa kasvatusta yhteiskunnan harteille. Aseen käyttö ei kasvata ketään muuta kuin tappajaksi tai rikolliseksi, josta seuraakin lapselle kylmä kyyti.

    Oletko hankkinut jo sen Operation Flashpoint 2? Siihenkin saa kanssa sen FDF Modin.

    Eivät viittineet tehä animaatioita loppuun. Latas asetta niin käsi meni sinne aseen sisälle ja huito käsiä minne sattuu kun latas. Peli oli muutenkin huono, en tykännyt. Minkälainen tuo kakkos versio on, onko se parempi?

    Ykköseen joku yritti tehdä stargate modia mutta ei se näyttänyt paljoa että sitä modia oltais tehty paljoa. Paska kone niin ei toimi oikein uudet pelit enään. Vaativat hirveää säätöä.

    Äänestä

auttopa kovasti teidän vastaukset. :S

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pelokas nuori kirjoitti:

voiko tota koulutus jaksoa olla jotenkin käymättä? sen takia koska kärsin sosiaalistentilanteiden pelosta ja pelosta nukkua vieraassa paikassa kaikki leiritkin on ollut helvettia mulle koulussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu