Moi. Lääkkeist kyselisin. Tahtoo tuo laiskuus vaivata. Oliskos tähän jotain lääkettä? Pornoa katson vaan ja runkkailen, nettiä plarailen... Mut opinnot ei ota sujuakseen ja asiat ei hoituakseen. Onx sellast lääkettä, et se tekis ton työskentelyn kivaks??
Laiskuuteen lääke?
kermaperse
7760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ollaan iha samanlaisia. Paitsi oon laiska nainen ja opinnot sujuu sentää jotenki.
Anna periks vaa ja laiskaa. Emmäkää jaksa tehä asialle mitää. :D
Kokeile kofeiinitabletteja.
Tai Seronil 60mg.
sairaus.
Tietenkin voit kemikaaleilla saada itsellesi lisää ahkeruutta, mutta niiden käyttö on parhaimmillaankin vähän sama asia kuin auton virittely: Vähän aikaa kulkee tosi hyvin mutta lopulta hajoaa. Ahkeruuskemikaalien käytössä hajoava osa on yleensä aivot.
Psykiatrit löytäisivät sinulle tietenkin paljon erilaisia diagnooseja. Esimerkiksi kahvin juonti, tupakan poltto ja huono käsiala ovat täysin virallisia psykiatrisia diagnooseja. Jopa sekin, että et usko olevasi mielisairas on virallinen psykiatrinen diagnoosi.
Mene neurologille ja kerro oireista ( ei runkkaamisesta välttämättä). ADHD lääkitys on piristävä ja se on auttanut monia tän tyyppisissä oireissa. pidetään yhteyttä.
No kärsit varmasti antioksidanttien vajauksestakin. C-vitamiini monipuolinen antioksidantti (ravinnetehosteet) antavat varmasti mukavaa potkua ja pirteyttä päivillesi.
unohtaa päivittäistä ulkona reippailua. Sokerin poistaminen ravinnosta auttaa myös.
ja rytmi päivään. Terveellinen ruokailu n 4h välein. Muista ruoka-aineympyrän ohjeet. Salaattia, hiilihydraatteja, lihaa, maitotaloustuotteita sopivassa suhteessa. E-epa kalaöljykapselit, sisältäen D-vitamiinin. Vältä makeaa. Sopivaa mielenkiintoista tekemistä, missä aivosi virkistyvät. Ja mielenkiintoista seuraa pitää sinut virkeänä, kämppäkin tulee siivottua, kun käy vieraita. Runkkaamisen voit tällöin vaihtaa myös tyydyttävään ihmissuhteeseen. Tässäpä aluksi lääkettä kyseiseen vaivaan.
kun käsiliike toimii.Vaarana känsien tulo.