Poliittiset lautamiehet saivat kokea kunnon häviön Ruusus jutussa. Kokoomuksen Antti-Jussi Räihä ja demarien virkaveli saavcat huomata, että poliittinen inho ei ole sama kuin laki.
Lautamiehet hävisivät
Laki voitti
5149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kun nykyiset lautamiehet toteuttavat "tuomioissaan" antipatioitaan heidät kannattaa heittää menemään.
tuollaisille poliitikoille, jotka eivät tajua kuinka laki on tärkein, ei henkilöt.
Braxin kannattaisi heti lopettaa koko politisoitunut lautamiesjärjestelmä.
Loppuisi kokoomuksen ylivalta.
Kerrankin oikein ja enempi sakkoja. Kyllä joku tolkku ihmisen yksityisyydessä pitää olla. Tämä muija tietoisesti kaivoi kuoppaa itselleen eli mitäs meni jopa kirjan kanssa kaivelemaan verta nenästään. Nyt on hyvä maksaa kirjasta saadulla varoilla. Pitäs miettiä mitä tekee!!
On kuitenkin huomioitava, että poliittisen hierarkian yläpäässä oleva ihminen on julkinen "eläin" jonka jokainen teko on tarkasteltavissa vapaasti. Itse he ovat asemaansa hakeutuneet ja julkisuus seuraa tuollaista ihmistä kuin hai laivaa. Meillä ollaan vielä todella kilttejä noille poliitikoille, verrattuna jenkkilään, jossa paskalla käynnitkin uutisoidaan kuvien kanssa! Repikää siitä.