Alamaisia tulis olla !

Päivän Sana

Vaimot, olkaa omille miehillenne alamaiset niinkuin Herralle.

Ef. 5:22 (KR33/38)
4128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja se jatkokin on ihan hyvä:
25 Miehet, rakastakaa vaimoanne niin kuin Kristuskin rakasti seurakuntaa ja antoi henkensä sen puolesta [Kol. 3:19 | Gal. 1:4]
26 pyhittääkseen sen. Hän pesi sen puhtaaksi vedellä ja sanalla [Joh. 3:5; Tit. 3:5; 1. Piet. 3:21]
27 voidakseen asettaa sen eteensä kirkkaana, pyhänä ja moitteettomana, vailla tahraa, ryppyä tai virhettä. [2. Kor. 11:2; Kol. 1:28]
28 Samoin aviomiehenkin velvollisuus on rakastaa vaimoaan niin kuin omaa ruumistaan. Joka rakastaa vaimoaan, rakastaa itseään.

Äänestä

kun et ole vastannut:

Onko joku pyytänyt sinua esiintymään toisten opettajana?

Nuija! Kirjoituksesi ovat ykkösluokkalaisen tasoa sisällöltään. Ulkoasusta en viitsi sanoa mitään kun kyseessä voi olla lukivika ja sitä ei ole tarpeen pilkata.

Koeta nyt vähän rauhoittua tuossa vouhottamisessasi ja opettele olemaan ennenkaikkea hiljainen, nöyrä ja hengellisesti vaatimaton. Älä tuo itseäsi esille kun sinulta ei ole mitään kysytty. Vai kuvitteletko saaneesi itse Jumalalta mission toimia suomi24:ssa nettisaarnaajana ja opettajana? Olet samassa ojassa kuin muutkin kuvitytelijat ja itsensä korottajat. Kirjoituksissasi ei ole mitään sanomaa, pelkkää raamatunlauseiden papukaijamaista kopioimista hyvin konemaisesti.

Opettele nyt olemaan hiljaa ja aloillasi vouhkaamatta!

Äänestä
  • Kuka on pyytänyt sua lukemaan mitä kirjoitan. Kun sä tunnut tietävän ettei se ole Herralta Rakas Jumalaton !! Ota Jeesus vastaan niin olet ystävällisempi ja voit paremmin !!

    Äänestä

  • old_profile_19805 kirjoitti:

    Kuka on pyytänyt sua lukemaan mitä kirjoitan. Kun sä tunnut tietävän ettei se ole Herralta Rakas Jumalaton !! Ota Jeesus vastaan niin olet ystävällisempi ja voit paremmin !!

    Pidätkö aina jumalattomina kaikkia jotka rohkenevat arvostella "saarnaajantointasi"?

    kannattaisiko sinun nyt ihan oikeasti kerrankin mennä itseesi ja miettiä tuon ainaisen paasaamisen sijaan onko siinä jotain perää mitä sinulle sanotaan?

    Elätkö jossain mielikuvitusmaailmassa kun sinulla tuntuu aika pahasti olevan jalat irti maasta? Et kuule etkä näe mitään, paasaat vaan... "herraltahan" se tietysti on juu... ja kaikki jotka uskaltaa epäillä, on "jumalattomia"...

    hyvä Savis! Eikö mikään hälytyskello yhtään varoita? Luulenpa että olet jo turruttanut itsesi niin ettet kuule etkä näe mitään?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


savonarola kirjoitti:

Päivän Sana

Vaimot, olkaa omille miehillenne alamaiset niinkuin Herralle.

Ef. 5:22 (KR33/38)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu