Näin Suomalaisia kohdellaan

Sossussa

7

399

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sit koko suomi

      Marssii eduskunta talon edessä.

    • 1Mies

      Tuossakin avioerossa lapsi on annettu äidille, vaikka miehellä todennäköisesti olisi paremmat mahdollisuudet tarjota edes koti lapselle.

      Lähestulkoon kaikki lapset päätyvät erossa äidille ja se kaikkein tärkein, eli LAPSEN ETU ON HEITETTY ROMUKOPPAAN!

    • Sossu kohtelee

      Suomen kansalaisia kuin lokaa, mutta mamuille tarjotaan ystävällistä palvelua. Suomalaisille ei kerrota heidän oikeuksistaan ja siksi monelta jää saamatta paljon heille kuuluvia etuuksia ja lisäksi kaikessa maksettavissa tuissa venkoillaan. Mamuille täytetään kaikki paperit valmiiksi ja maksetaan kaikki etuudet mukisematta.

      • Asiat järjestykseen

        Vaikka väkisin jos ei muu auta.


    • Kun pitäis olla oikeasti ti...

      http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Pikkupojat ryöstivät viisivuotiaan puukolla uhaten Vantaan Havukoskella/HS20080531SI2KA02nhm?ref=rss Vanha juttu mut vikko sitten 6-7 somalinuorukaista pahoinpiteli suomalaisen nuorukaisen kun hän lähti kotiin ilta kerhosta jossa pelasi sählyä juttua oli jopa ilta lehdessä kun äiti otti kuvan poika sai 3-4 tikkiä koulu yrittää pitää nää omana tietona eli pimittää tietoja .

    • joka junaan,jne

      Ihmiset ovat erilaisia ja tasan eivät käy onnen lahjat, oliko ihan näin sellainen sanonta, siinä on jotain rikkautta tuossakin. En sitä nyt erkseen haluaisi sanoa mutta ei täällä tarvitse mitään VITUNKAAN lisärikkauksia mistään vitun afrikansarvesta, takasin sinne vaan nämä merirosvot ja samoin ne kaikki saatanan lihavat ämmät,kyllä ymmärrän että työllistävät suomalaisia, mutta miettikääs millä hinnalla työllistävät sosiaaliviraston ihmisiä? Onkohan kukaan täysipäinen laskenut jos ei niin luulen että joutuu joku laskemaan lopputilejä, liian isoa touhua, liian pienelle kansalle elättää jotain vitun rosvosakkia, heittäkää vaan takasin nämä mustat huijarit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4158
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3127
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe