Usan valtavat velat

Usalla on velkaa enemmän kuin kaikilla maailman muilla valtioilla yhteensä. Saa nähdä koska roskadollareilla ei voi enää maksella näitä velkoja, taikka edes niiden korkoja.
3107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

???

Äänestä

Ehkä jo parin vuoden päästä Eurosta tulee maailman käytetyin valuutta ( Kiinan vaikutuksesta ) ?

Äänestä
  • Anerikan valuessa Biafran tasolle ja lopuksi kadotessa Venäjän syliin. Venäjä tulee olemaan tämän Maailan maitivaltio, jota kaikki kunnioittaa peloissaan paskat takavankussa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iirofani kirjoitti:

Usalla on velkaa enemmän kuin kaikilla maailman muilla valtioilla yhteensä. Saa nähdä koska roskadollareilla ei voi enää maksella näitä velkoja, taikka edes niiden korkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu