tosissaan sievisen eurovaali ehdokkuuden kanssa. Pidetäänkö äänestäjiä ihan pelleinä,jos tulevan ehdokkaan meriitit on tunnettavuus. Että sillä kokemuksella europarlamenttiin. Ei tarvii ihmetellä jos kansalaiset pitää eu:ta sirkuksena.
Onko lohjan demarit
8
601
Vastaukset
- poliittinen ihminen
Jokainen ihminen voi olla poliitikko, vaikka olisi kuinka "pelle" mielestäsi. Mielestäni on vain ihailtavaa, että jopa nykyaikana, jolloin pidetään itsestään selvyytenä, että "menestyneet" ihmiset ovat kokoomuslaisia, löytyy myös aidosti solidaarisia ja humanistisia persoonia tässä kylmässä ja egoistisessa maailmassa. Jani Sievinen tuskin aiheuttaa sen, että ihmiset kokevat EU:n negatiivisesti. Itse tuen häntä, vaikka en ole demari, mutta jaan samat arvot, ollessani lohjalainen aion äänestää demaria eurooppavaaleissa.
Ja rikon vielä stereotypioita sillä, että äänestän demareita, vaikka olen nuori opiskelija!- että ihminen sanoo
omaavansa aidosti solidaariset arvot?
Mitenkä esim. jonkinlainen pätevyys yhteiskunnan asiosta? Uimista nyt ei siihen voida laskea. Kyseinen henkilö ei muussa oiein ole edes kerrinnyt pätevöitymään.
- vois sentäs..
Vois sentäs muutakin vaatia eurovaaliehdokkaalta kuin tunnettua nimeä.Sievisen kokemusta epäilen kovasti,riittäneekö muuhun kuin uintiin tai uimavalmennukseen.En ole kuullut tai nähnyt muuta näyttöä.Tuntuvat muutenkin joidenkin muidenkin ehdokkaiden meriitit europarlamenttiin kovin heppoisilta, siellä kun pitäisi ihan oikeasti pystyä ottamaan järkevästi kantaa ja vaikuttamaan meidän yhteisiin asiohimme.
- Jepulis
En nyt oikein usko minäkään tähän Sieviseen...Mistä lähtien hän on ollut politiikasta muka kiinnostunut?
- Uimalla Unioniin ?
Jepulis kirjoitti:
En nyt oikein usko minäkään tähän Sieviseen...Mistä lähtien hän on ollut politiikasta muka kiinnostunut?
Kiinnostusta kyllä löytyy, kun EU-parlamentin hommista tulee aika kivasti liksaa ja muita etuja.
Oikea paikka Sieviselle olisi ammattiin valmistavan oppilaitoksen pulpetti eikä mikään Europarlamentti. Kuuta ei kannata tavoitella noilla eväillä, kun ei sitä kuitenkaan saa
- syss vittan
hullu tähtiääliö poistaa tämänkin threadin koska kyseenalaistat d-ihmisten ajatuksia.
- valtuustoehdokkaaksi
Sievinen ei ollut sanojensa mukaan viime lokakuussa pätevä valtuustoehdokkaaksi.
Nyt on pätevöitynyt 3 kk:ssa europarlamenttiin?
Naurettavaa... :)
- tane
Vouhotatte Äänestäjät valinnan tekee, ei Lohjan Demarit sen paremmin kuin muidenkaan puolueiden pamput!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475465Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612326Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181860Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171585
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331513Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5137881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2221008