- hollantilainen poliitikko ja jyrkkä islamin arvostelija Geert Wilders pistettiin säilöön jo lentokentällä eikä päästetty puhumaan.
Sitä vastoin Hizbollahin puhemies Ibrahim Moussawi kyllä sai tulla saarivaltioon.
http://online.wsj.com/article/SB123447930283579567.html
Britannia pidätti islam-kriitikon
2
151
Vastaukset
- hirmuvallalle.
Näin pitkällä siis on jo islamisaatio. Päätöksiä tehdään siltä pohjalta, että on parempi luopua demokratian periaatteista kuin mahdollisesti kohdata imaamien agitoimien muslimimielenosoittajien raivo ja tuhopolttojen myrsky.
Tästä on hyvä vajota kohta taas entistä alemmas. Islamistien nälkä kun tällaisesta lammasmaisuudesta vain yltyy. - täyttä hulluutta
"Saksalaisafganistanilainen mies tappoi 16-vuotiaan länsimaistuneen siskonsa "perheen kunnian vuoksi"."
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200902139084335_ul.sht ml
"Ruotsissa koulun huivikieltoa puidaan oikeudessa"
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/02/ruotsissa_koulun_huivikieltoa_puidaan_oikeudessa_544823.html
On se vaan ihme juttu kun koulu kieltää muslimien päähuivit niin silloin alkaa mellakointi ja suvaitsevaisten marina, sekä vähemmistövaltuutetun suuttumus.
Sen sijaan yhtään ketään ei näytä huolestuttavan pätkääkään se, että suurin osa näistä naisista pakotetaan käyttämään huivia isän, veljien tai suvun painostuksella.
Vaikka sukulaisten pakotusta uhmanneita koulutyttöjä putoilee tuon tuosta parvekkeilta tai puukotetaan kuoliaaksi suvun kunnian tähden.
Eikö lain tulisi pikemminkin olla sen heikomman puolella ja pyrkiä estämään huivin käyttöön pakottaminen, kuin lähteä pönkittämään suvun kunniakulttuuria?
Huivit pitäisi kieltää kouluissa ehdottomasti kokonaan, jolloin sukulaiset eivät voisi enää ainakaan yhteiskunnan tuella pakottaa nuoria naisia vanhakantaiseen kunniakulttuuriin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella273019No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760