Näin Georgia hyökkäsi Ossetiaan...

Duumailija

Usa:n ja Ukrainan vahvalla taustatuella kuten osoitettu on. Georgialaisten järkyttävät sotarikokset eivät sovi heikkohermoisten luettavaksi riippumattoman ukrainalaisen tv-toimittajan silminnäkijä kertomuksessa. Voi vain kuvitella kuinka kiitollisia paikalliset ovat Venäjälle joka tuli estämään kansanmurhan. Kiitollisia voi olla myös koko Eurooppa ettei Kaukasuksen sairastava maa Georgia Saakasvilin komennossa päässyt tekemään enempää pahojaan.


http://www.moskova.info/index.php?option=com_content&task=view&id=497&Itemid=73

6

283

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etnisiä puhdistuksia

      sittemmin...

    • ja natoonkin tekis mieli

      Hyvä!
      Stubbin oli innokas puhumaan 8-8-8-päivästä jolloin venäjä 'hyökkäsi' viattoman georgian kimppuun tuosta vaan.
      Kohta tähän ketjuun tulee joku aivopesty kusipää joka haukkuu sut Tiedonantajan tiltuksi. Joille ei ole olemassa muuta armeliasta ja viatonta maata kuin USA. Musta on valkoista ja valkoinen on mustaa.

    • Tarkka poika

      Näkyypi olevan gruusialaisten Nato kalusto romuna tienposkessa tuolla kuvasarjassa.

    • Hanu*
      • hekottelija.

        Kuten ennenkin todettua, tämä yksinäinen Tehtaankadun mielenosoittaja tekee historiasta ihan omanlaisensa kirjoituksen. Ja kuten ennenkin kysyttyä, olitko Putkinen siellä? :)))


    • heti muka mennä NATOon

      onko tuossa mukana kusetuksen makua? Siis Suomi NATOon vaikka Gruusia hyökkäsi...

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe