Mikä yhdistää sukunimiä Holopov, Bergroth, Taberman ja Alander ??

Osaako joku kertoa mikä yhdistää näitä sukunimiä?
5358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos vastustaa fosforipommien kylvämistä Gazan alueelle, joutuu km-skenessä vaikeuksiin!

Äänestä

On uusnatsituranistiislamistiterroristi koska se ei oikein tykkää, että valittu kansa pudottelee pommeja jonnekin... ja se kai vastustaa muutenkin sotia Irakissa ja Iranissa.

Tämä on luultavasti liikaa mainitsemillesi herroille.

Äänestä
  • Me olemme Pohjalan Israel

    Äänestä

  • perinteet velvoittaa kirjoitti:

    Me olemme Pohjalan Israel

    Meillä ei olisi 50 000 somaliripulimassaa ja anarkomarkokomukka villikuhtoreita!!

    Äänestä

Muuten tutun oloisia nimiä scenessä,mutta kuka ihme on Holopov?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansallismielinen tietovisa kirjoitti:

Osaako joku kertoa mikä yhdistää näitä sukunimiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu