Paljon kiinnostaa

Ulkomaalaislaki muutama hassu paikalla.Noo eihän tohon pakolais juttuu edes paljoo mee rahaa.
384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

suutaan helpompi olla poissa ja painaa nappia POISSA!

Äänestä
  • Meillä leimataan rasistiksi jos uskaltaa olla
    puolueen mielipidettä vastaan . Sillä mamu on
    mahdollinen äänestäjä joskus joten erityis-
    suojelu olisi melkeinvähimäis tarjottava heille.

    Äänestä

olla paikalla.
Mikä helkatin lepopaikka eduskunta nykyisin on, kun ei edes tärkeisiin päätöksiin viitsitä osallistua.

Tällaisen valtakirjanko me olemme näille ronteille antaneet.
Milläs sen saisi peruutettua ja mieluummin taannehtivasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansanedustajia- kirjoitti:

Ulkomaalaislaki muutama hassu paikalla.Noo eihän tohon pakolais juttuu edes paljoo mee rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu