84 % kiristäisi 16 ei

Miten olisi kansan kuuleminen asiassa joka muuttaa Suomea ratkaisevasti?
10317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ei sellainen kiristä, millä ei ole mistä enään kiristää. Se on totuus, että, jos jää käteen kaikkien pakollisten menojen jälkeen ja 100 euron kahtapuolta, niin mistä enään kiristää.

En ihmettele, jos jotku kiristää sen viimeisen solmun ja se on siinä. Taasen yksi vähempi pois kärsimästä, tai tuleehan niitä jos mistä suunnasta tahansa ihmisen kireälle kun elämä ON VEDETTY uusia uhkauksia.

Niitä saattaa tulla aivan yllättävältäkin taholta, jos on vaikka sompaillut VALTION RAHOILLA ja sitten kiinni jäänyt. VOI VOI

Äänestä

jos tarkoitat maahanmuuttoa on varmasti aika lähellä totuutta.Tuohon 16% mahtuu suomalaistuneet mamut jotka haluavat lisää heimoveljiään tänne,suuret ihmisystävät ja eksoottisen patukan puutteessa riutuvat suomineidot.Ehkäpä muutama porvarikin jotka haluavat 5,8€/tunti työvoimaa ja asukkaita sikahintaisille vuokra-asunnoilleen jonka maksumiehenä toimii kela eli viime kädessä veronmaksajat.

Äänestä
  • nykyajan vähemmistödemokratia,mitä pienempi vähemmistö sitä suuremmat oikeudet ja etuudet.

    Äänestä

  • on.... kirjoitti:

    nykyajan vähemmistödemokratia,mitä pienempi vähemmistö sitä suuremmat oikeudet ja etuudet.

    on paha juttu.Entä enemmistön oikeudet?Onko reilua enemmistö joutuu kärsimään vähemmistön oikkujen vuoksi.
    Olen itse kai jonkun tason rasisti mutta tiedän aivan varmasti heidän kertomana ns.tavalliset ja suvaitsevaiset ihmiset joutuvat kokemaan suoranaista haittaa kun samaan taloon on majoittunut ulkomaalaisia.
    Tässäkin tilanteessa varmasti joku ihmisoikeusaktivisti sanoo pitää ymmärtää "muukalaisia" ja heidän tapojaan.

    Äänestä

  • Vittu kun olet tyhmä.

    Äänestä


Valopää sanoo että 84% on rasisteja.Tarpeeks kun jauhetaan joka paikassa rasisti se ei tunnu enää missää.

Äänestä

Tos äänestyksessä voi äänestää sama henkilö monesti kuhan käyttää eri nimimerkkiä. Pari häiriintynyttä rassua on vaan innostunut klikkailemaan ei muuta. Tää maa on muuten oikeasti maahanmuuttomyönteinen.

Äänestä
  • Jos yrität samasta ip:stä, edellinen korvaantuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansanäänestys? kirjoitti:

Miten olisi kansan kuuleminen asiassa joka muuttaa Suomea ratkaisevasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu