Lansopraziol

Oletteko saaneet tästä lääkkeestä apua ruokatorven tulehdukseen ja kuinka pian oireet ovat helpottaneet? Mä oon ssyöny tätä jo varmaan kuukauden, mutta oireita edelleen. Tuntuu kuin ruokatorvi olis tulessa.
1171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

heti auta, saattaa mennä kuukausia ennenkuin auttaa. Vastaavia lääkkeitä ovat Nexium ja Somac, jotka mielestäni on tehokkaampia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruokatorvi kirjoitti:

Oletteko saaneet tästä lääkkeestä apua ruokatorven tulehdukseen ja kuinka pian oireet ovat helpottaneet? Mä oon ssyöny tätä jo varmaan kuukauden, mutta oireita edelleen. Tuntuu kuin ruokatorvi olis tulessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu