Katsokaa fanit nyt !!

Katsokaa fanit nyt kuinka Suomen käy kun meni rahaliittoon? Jos olisi oma markka niin Suomi devalvoisi ja näin pystyisi Ruotsin kanssa kilpailemaan maailman markkinoilla.
Nyt koko maan kansalaiset pannaan polvilleen. Johtajille sen sijaan annetaan muhkeat palkankorotukset, kuten Joensuussa yli 10% palkankorotusta entisen hyvän palkan päälle.
Heillä ei lamaa ole näkyvissä.
4998
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siaa kirjoitit.
Ja vielä kehtaavat sanoa,että ovat ansainneet palkankorotusensa.
Ihmettelen vain että,mistähän hyvästä?
Siitäkähän kun ovat saaneet,Suomen kansan vieraan vallan orjuuteen?

Ps; Faneilla koitta vielä suuri pettymyksen päivä,
kun ovat alleviivanneet rötösherrojen petokset.

Äänestä
  • Minäkin ihmettelen samaan tapaan. Nyt yhteiskuntamme on ajettu orjuuteen, josta on vaikea enää palata esim. rohkeuteen.

    Alexaner Tylerin ohjeiden mukaan löysää finanssipolitiikkaa seuraa diktatuuri. Joka tapauksessa uusi maailmanjärjestys (maailmanhallitus) tulee EU:n alueelle, Rooma keskipaikaksi.

    Fanit saavat odottaa, ketkä äänestetyistä ovat rötösherroja ja -rouvia. Olisi kiva nähdä heidän ilmeensä, kun asia tulisi julki.

    Äänestä

  • juuri käy! kirjoitti:

    Minäkin ihmettelen samaan tapaan. Nyt yhteiskuntamme on ajettu orjuuteen, josta on vaikea enää palata esim. rohkeuteen.

    Alexaner Tylerin ohjeiden mukaan löysää finanssipolitiikkaa seuraa diktatuuri. Joka tapauksessa uusi maailmanjärjestys (maailmanhallitus) tulee EU:n alueelle, Rooma keskipaikaksi.

    Fanit saavat odottaa, ketkä äänestetyistä ovat rötösherroja ja -rouvia. Olisi kiva nähdä heidän ilmeensä, kun asia tulisi julki.

    Kyllä pitää paikkansa että rooma on keskipiste.ja ollut jo kauan.Kuten meidän EVL:kirkkokin.

    Kirjoitan muutaman faktan muutaman vuoden takaa jotka ovat osa tätä EU:n petosta.
    Asiat jotka tuon esiin ovat seuraavat..
    ESM:16.05-1994.
    Eroopan unionin neuvosto hyväksyi mm Suomen jäsen-
    hakemuksen (kokoonpanossa ei ollut mukana suomalaisia
    Koska Suomi oli vastapuoli)

    24.06.1994

    Liittymissopimus allekirjoitus Korfulla. (Suomen
    ev.lut.kirkko oli 17.06.1994 hyväksynyt demonokratian Turun tuomiokirkossa eli Sumen kan-
    sallispyhäkössä yksityishenkilö Jukka Parman päätöksellä).

    25.08.1994

    Esko Aho johti yksityihenkilönä `liittymissopimuksen`käsittelyn harhaan Talous ja
    rahaliitto 3, vaihetta koskevalla tietoisella
    vale- varaumalla,nuvoa-antavan kansanäänestyksen
    kohteeksi annetulla `valtioneuvoston tiedotteella`, sekä väärän käsittelyjärjestyksen
    esittämisellä hallituksen`liittymissopimukseen`
    liittyvässä esityksessä, joihin toimiin hänellä
    ei olisi ollut toimivaltaa perustuslakeihin si-
    dottuna pääministerinä.

    07.10.1994
    Sauli Niinistö johti yksityishenkilönä perustusvaliokunnan harhaan vale-varaumalla, koska
    valiokunnan puheenjohtajana hanellä ei olisi ollut
    toimivaltaa johtaa valiokuntaa tahallisesti harhaan.

    Tässä nämä ja paljon muuta.

    Äänestä

Asia koskee ajankohtaista yliopistolain uudistusta.
Lähde: Suomi24/Kokoomuslainen päättämään

"Maailma on sitten kaiken huipuksi menossa nyt sinnepäin, että vailla mitään koulutusta olevat ja siihen kykenemättömät sekä haluttomat poliitikot ovat tulossa päättämään yliopiston asioista ja Suomen tieteellisestä tutkimustyöstä...

Poliitikot kaipaavat omalle pelkästään hyviä johtopaikkoja, josta saa kovia edustuspalkkioita ja etuja tekemättä mitään sen eteen. Heidän täytyisi päästä kaikkiin mahdollisiin hallituksiin."

Kirjoittaja (nimim. "yliopstosta?") antoi vähän käsitystä Kokoomuksen politiikasta. Aivan vastaavasti he toimivat muidenkin asioiden kohdalla, eivät vain yliopistolaissa. Satuin vain löytämään kirjoituksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EU.n vastustaja kirjoitti:

Katsokaa fanit nyt kuinka Suomen käy kun meni rahaliittoon? Jos olisi oma markka niin Suomi devalvoisi ja näin pystyisi Ruotsin kanssa kilpailemaan maailman markkinoilla.
Nyt koko maan kansalaiset pannaan polvilleen. Johtajille sen sijaan annetaan muhkeat palkankorotukset, kuten Joensuussa yli 10% palkankorotusta entisen hyvän palkan päälle.
Heillä ei lamaa ole näkyvissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu