Talous lähtee nousuun vuonna 2010, viimeistään parin vuoden päästä. Suuri haaste on eläköityvät sukupolvet. Tarvitsemme silloin rutkasti työvoimaa. Näitä sanomisia siteeraataan sitten rankasti sitten kun niiden aika on.
...Soros sanoo toista
http://www.hs.fi/keskustelu/Suursijoittaja Soros%3A Talouskriisin pohjasta ei n%E4y viel%E4 merkki%E4k%E4%E4n/thread.jspa?threadID=171485&tstart=0&sourceStart=20&start=0
...Soros sanoo toista
http://www.hs.fi/keskustelu/Suursijoittaja Soros%3A Talouskriisin pohjasta ei n%E4y viel%E4 merkki%E4k%E4%E4n/thread.jspa?threadID=171485&tstart=0&sourceStart=20&start=0
Vastaukset 3
Vanhimmat
Katainen, tämä luukkuhousuinen pikkupoika, nyt puhuu mitä sylki suuhun tuo. Älkäämme muistelko Kataisen sanomisia, ne ovat keskenään ristiriidassa ja jopa samassa puheessa. Saavutus sekin.
Uskon, että kokoomus vielä tästä nousee, siis älyllisesti ja vastuuta oikeasti kantamaan
Siitä ei ota mitään selvää, mitä hän puhuu.Torstain kyselytunnillakin puhui, mitä puhui.Samassa lauseessakin on jo kahta mieltä.On kuin pikkupojat hiekkalaatikolla.Sanois edes joskus suoraan, mitä meinaa.Näitä "pikkupoikia" on kokoomus kerännyt joukkoonsa, kuin paska kärpäsiä.Vieläkö tuosta on mahdollisuuksia mennä alaspäin, näiden toilauksista?Tarttis löytää edes joku, jolla on myös älyä.
Väittääkö Soros mielestäsi, etteivät suuret ikäluokat eläköityisikään ja ettei Suomessa sen vuksi syntyisi työvoimapulaa, johon tarvitsemme rutkasti lisää työvoimaa?
Mistähän Soros on tuon viisautensa saanut?