Astrid Thors on todennut, että seuraavan kymmenen vuoden aikan Suomeen tarvitaan 500 000 maahanmuuttajaa paikkaamaan työvoimavajetta.
500 000 maahanmuuttajaa 10 V. SISÄLLÄ
SUOMEEN
6243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
maanpetturuudesta.
kun niitä työpaikkoja on ihan oikeesti tarjolla. Pääsisi vielä valkkaamaakin heitä tarpeiden mukaan. Nyt tyydytää niihin mitä salakuljettajat tänne roudaa. Ongelmia tulee ovista ja ikkunoista. Astriidilla on tarkoitus saada maahan mellakoita. Mamut lojuvat toimettomana pakolaiskeskuksissa. Poliisi ei puutu mamujen rötöksiin, niin anargiaanhan se johtaa. Turussa taulujen rikkomista ja mitä siellä Oulussa tapahtuu jatkuvasti.
yli miljoona 11 vuodessa^^
Me tarvitaan 1.8 miljoonaa tai enemmän.
Nolla somalia
Sinänsä ei voine olla ihan sattumaa, että uuden aborttilain aikana tehtyjen aborttien määrä on kutakuinkin sama kuin "tarvittava" maahanmuuttajamäärä.
Ja ehkä selvyyden vuoksi sanottakoon, että yhteiskunnan olisi pitänyt satsata paljon enemmän odottavien äitien mahdollisuuteen synnyttää ja sitten pitää tai antaa adoptioon kuin abortointiin. Näin siis, vaikka laki olisi kirjaimelleen sama.