Kerätköön Kansan-Edustajien palkkoihin ja pitkien lomien kustannuksiin. Että meidän rikkaampien verojen korotus paine vähenisi. Sitä paitsi ei Afrikan eikä Venäjän kanitarhoista tule koskaan ihmisvirta loppumaan. Vaikka otettaisi miljoonia vuodessa,,,
Yhteisvastuu keräys
Kohde väärä
6284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.vunet.org/kotimaa/suomi_antaa_georgialle_avustusta-889.html
en näe mitään yhteyttä Venäjän avustamiseen. Menevätkö nuo rahat uusiin kravatteihin?
We Don't Wanna Put In
http://www.youtube.com/watch?v=4J8bbTJ-Umc
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000041897563
On se järkyttävää, että Espoon piispa Mikko Heikka moitti suomalaisia rasisteiksi, kuulemma yhteisvastuukeräyksen osanoton vähäisyys johtuu rasismista. Heikka korosti että suomalaiset eivät osaa ottaa vastaan eri kulttuurista tulleita.
Kyllä on meillä kristitty piispa! Puolustaa sinisilmäisesti muslimeja ja sortaa omaa kansaansa. Hävetä saisi, vaan ei toki mokuttajana sitä osaa. No, ev.lut kirkko tekee karhunpalveluksen itselleenkin, kun nimittäin menee 20-30 v niin maassamme on islamilainen yhteiskuntajärjestys, ja kristittyjen päät putoavat.
Tässä taas monikulttuurisuuden taidonnäyte, olkaatten hyvä:
http://www.iltalehti.fi/oulu/200902229128250_ou.shtml