Kukaan EI kastele Afrikkaa

Austraaliassakin paloi paikkoja, ja itara Jumala EI antanut sadetta tulla.

Kauhea tapa menehtyä liekkeihin, mutta tämä haisulin nussia Jumala vaan heittää vettä kukkapuskaan hepillään, joka toi hänelle Åppäräpojan.



Täsäs taas Hannan Kritiikkiäkin omasta uskosta!
3112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...pitää kastella kaikkien hellareiden kukat, ostaa heille vessapaperit, hukuttaa muutama lapsi, tappaa pari pappaa (että Hanna saa perinnön), tappaa ateistit n.1200000kpl. karmiviin tauteihin, että voivat kuolon kamppailussa kertoa Hannalle, että jesse on jees.

Siinä se aika sitten kuluukin. Muutama tsunami ja massamurhat tapahtuvat ihan huomaamatta...

Äänestä

Heille pitäisi kertoa evankeliumia. Siksi sanomalla on kiire! Kuka tietää, mitä tuhoja Suomessakin vielä on. Mitä tuo haittaa jos aika on lähteä, asiat ovat kunnossa vaaka-ja pystysuorassa! Kun päivät ovat eletty, lähtee täältä jokainen. Ja siellä taivaallisessa Jerusalemissa kukkivat ruusut ja palmut vieläkin ihanammin!

Äänestä
  • Revitään Evankeljumi. Se EI auttanut, koska Israelkin on sodassa

    "Jeesus U sux !
    - savonarola

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanna kirjoitti:

Austraaliassakin paloi paikkoja, ja itara Jumala EI antanut sadetta tulla.

Kauhea tapa menehtyä liekkeihin, mutta tämä haisulin nussia Jumala vaan heittää vettä kukkapuskaan hepillään, joka toi hänelle Åppäräpojan.



Täsäs taas Hannan Kritiikkiäkin omasta uskosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu