Edustamani järjestö juhlii tasavuosia loppusyksystä, ja pitäisi löytää toimiva juhlapaikka suhteellisen läheltä kaupungin keskustaa. Väkeä on tulossa kuutisenkymmentä bändi, ja tarkoitus on myös ruokailla vähän paremmin kuin suolapaloja napsien.
Millaisia vaihtoehtoja juhlapaikaksi? Onko kokemusta, kerrothan. Kiitos.
Millaisia vaihtoehtoja juhlapaikaksi? Onko kokemusta, kerrothan. Kiitos.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Marttilan talli?
Hei, itse lähtisin suosittelemaan aseman kupeessa sijaitsevaa Ravintola- Hotelli Almaa.. paikka on kaunis, sijainti keskeinen ..itse olen ollut ko. paikassa juhlimassa(muutamaankin otteeseen).. kaikki on sujunut joustavasti ja hyvin.. mietippäs tätä jos tahdot tarjota juhlille kivat puitteet!! kato vaikka nettisivut.. linkkii mulla ei oo laittaa..mut kyllä niillä sivut on!
meillä oli juhlat joskus Joupiskan rinneravintolas, väkeä n. 100, kiva paikka=)
Hei, ehdottaisin Uppalan kartanoa, joka aukeaa ensi kesänä. Lisä tietoa löytyy osoitteesta www.uppalankartano.fi
Tänne vaan kaikki palveluntarjoajat heittämään viattomasti kysymys ja sitten itse itselleen vastaten ilmaista mainosta linjoille.
..montaa eri paikkaa suositeltaisiin jos joku haluis omaa paikkaansa mainostettavan.. jos tajuut mitä tarkoitan. On tääl semmosiakin paikkoja joissa ei välttämättä haluaisi uudelleen käydä..esim. ravintoloita löytyy mihin en kyl enää mee..ennen kuin jotain mullistavaa tapahtuu. .. No oli miten oli toivottavasti alkuperänen kirjottaja saa onnistuneet kekkerit valitsi sitten minkä tahansa paikan. :)
Kiitos vinkeistä.
Osan tiesinkin, mutta esim. Uppalan kartano oli aivan uusi tuttavuus. Tässä vaiheessa vuotta on syksyn juhlien tilat varattava, jotta ei jää luu käteen.
Me juhlittiin häitä hotelli Lakeudessa! Oli mahdottoman hyvät sapuskat, paikka oli siisti, työntekijät ammattilaisia ja vielä hintakin oli kohtuullinen! SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI! http://www.sokoshotels.fi/SokotelWeb/Sokotel.portal?_nfpb=true&_pageLabel=Sokotel_hotellit_hotelliesittely&hotelId=549934925
Jos haluat että juhlasi onnistuu toiveidesi mukaan, menepä Almaan juttelemaan siitä. Itse kun järjestin viime syksylle juhlia 90:lle hengelle ja kiersin "kaikki" paikat Seinäjoella kyselemässä ja katselemassa, tuli melko selväksi missä saisin juhlani onnistumaan ja niinhän siinä kävikin. Kiitokset vieläkin välittäisin Alman väelle, vaikka heitä jo olen moneen kertaan kiittänytkin.
Ei muutkaan paikat huonoja vaihtoehtoja olleet missä kävin kyselemässä, mutta Almasta jäi vain jotenkin hyvä fiilis enkä joutunut valintaani kyllä yhtään katumaan.