Vi..virkamiehet tajusivat taantuman

Virallinen taantuma..voi vit..virkamiehet ja taas myöhässä eli näin reakoi virkamies eli taantuma tai lama niin sekin pitää saada omiin nimiin..

PS Heinäluoma ehdottaa keittiö jakkaralle maxsimi korkeutta n 40cm..onnettomuuksien vähentämiseksi
379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko kyseessä pitkän vai pätkän järki?

Äänestä
  • et silleen

    Äänestä

Virkamiehet käänsivät kylkeään.Eihän siellä ole mitään hätää, kun sieltä ei kuulu mitään. Näin me suomessa toimimme.
Niinistölläkin silmät aukenivat, halitus vain nukkuu.
Minun puhelussa kuvatiin paikkaa tuhanen pillun päreenä. Veljeni oli hengissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


virkamiesvaltio virallistaa... kirjoitti:

Virallinen taantuma..voi vit..virkamiehet ja taas myöhässä eli näin reakoi virkamies eli taantuma tai lama niin sekin pitää saada omiin nimiin..

PS Heinäluoma ehdottaa keittiö jakkaralle maxsimi korkeutta n 40cm..onnettomuuksien vähentämiseksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu