kuoliko se?

Yksi takahammas on ollut kipeä joka päivä yli vuoden, kun ei ole ollut varaa korjauttaa. Nyt sitä ei säre enää lainkaan. Jos se hammas on kuollut, tekeekö hammalääkäri sille enää mitään? Näkyykö tuollainen röntgenkuvissa jotenkin erilaisena?
3598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä sinä siinä koneen ääressä pohdit asiaa? Mene jammaslääkäriin, sillähän se selviää. Ittellä ainakin hammaslääkäri testasi hampaita sellasella laitteella mikä antaa niille pienen sähköiskun. Tuntuu pieni, juuri ja juuri havaittava nipistys --> hammas elossa.:)

Äänestä

Nyt pääsin käymään hammaslääkärissä. En saanut siitä mitään muuta kuin pahan mielen ja laskun. Tulin mieleen kaikki kauheudet lapsuuden hammaslääkäreistä...

Äänestä

oliko kuollut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhis kirjoitti:

Yksi takahammas on ollut kipeä joka päivä yli vuoden, kun ei ole ollut varaa korjauttaa. Nyt sitä ei säre enää lainkaan. Jos se hammas on kuollut, tekeekö hammalääkäri sille enää mitään? Näkyykö tuollainen röntgenkuvissa jotenkin erilaisena?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu