Huoltoleasing hinnat - Leaseplan

duuniautoilija

3v / 60tkm / leasingvuokra noin 700 eur/kk. Onko tietoa mitä autoja hyvällä hintalaatusuhteella irtoaa tähän hintaan?

5

4155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmietti

      Viimeiset CEED mallit voivat olla halpoja.

    • sisältää?

      Mitä tuo huoltoleasing sisältää? Huollot, polttoaineet, vakuutukset, käyttömaksut tms?

      700eur*36kk=25200 eur. Se on paljon, mutta toki riippu vähän mitä se leasing sisältää.

      • ei muuta

        Ei sisällä tuosta listasta mitään muuta kuin huollot. Polttoaineet ja käyttömaksut eivät koskaan sisälly leasingvuokraan.

        Toki leasingfirma voi tarjota samaan pakettiin myös edullista vakuutusta, mutta se tulee varsinaisen leasingvuokran päälle. Samoin leasingfirman kautta haetulla luottokortilla voi saada muutaman sentin pois bensan hinnasta, mutta silloinkaan ei ole kyse leasingistä.

        Käyttömaksut maksaa työsuhdeauton tapauksessa työantaja, yksityisleasingissä käyttäjä itse.


    • ennen 1.4

      MB C-sarjalaista mainostetaan alle 700€ kk-vuokraan ennen 1.4. En sitten tiedä saako niitä oikeesti tohion hintaan. Olishan se kiva Mesellä vedellä.

      • mitä tuolla

        700 eurolla saa. Ainakin kaksi viime työsuhde autoni leasing hinnat muistan. Citroen C5 farmarin olli 1190 eur/kk ja Nykyinen Saab 9-3 farmari liki satasen halvempi kuussa.Verotusarvo nykyisestä 680 eur/kk.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      131
      2468
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      18
      2191
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      174
      1958
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      245
      1470
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      127
      1289
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1164
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      998
    8. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      84
      917
    9. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      69
      884
    10. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      810
    Aihe