Okei eli minä ja tyttöystäväni harrastimme anaaliseksiä, ja laukesin hänen sisäänsä. Tässä ajattelimme että onko mahdollista, että hän tulisi raskaaksi jos spermaani valui hänen anaalista pilluun?
Pitäisikö hakea ehkäisypilleri tai jotain?
Neuvoja nopeasti, kiitos :)
Pitäisikö hakea ehkäisypilleri tai jotain?
Neuvoja nopeasti, kiitos :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
kerran ei sitä kondomiakaan ollut, se sperma tosiaan voi valahtaa sieltä.
Ehkäisypillereille vaaditaan resepti... Jälkiehkäisylle ei jos on 15 v.
olen 15 vuotias niin mitä pitäisi tehdä?
Eilen se tapahtui
alaikäinen! Ei pidä leikkiä asioilla, joita ei hallitse. Ellei ehkäisyä ole, pitäisi olla järkeä. Tarkoittaa, ettei ala seksiin! Ilman ehkäisyä aina seurauksena voi olla lapsi. Oletteko valmiita siihen vastuuseen, elättämään ja kasvattamaan hänet? Abortti ei ole ehkäisykeino, huom.
Toisekseen, parisuhteessa kuuluisi olla toistensa arvostamista ja kunnioittamista. Minusta vaikuttaa siltä, kuin leikkisitte noilla asioilla ilman syvällistä rakkautta. Tunteet ja halut tulevat, mutta ihmisellä on tahto. Sillä pitää hallita tilanteet. Varokaa liikaa kiihottamista. Jos muu ei auta, pitäkää muita mukana, niin kiusaus jää pois. Toivottavasti.
Oikeaa opetusta ei ole, sen mukaan seksi kuuluu avioliittoon. Tuskin tiesit sitä.
Mene kouluterveydenhoitajan puheille tai varaa aika lääkäriltä.
jälkie-pilleriä, hintaan n. 17 euroa. Mitä nopeaamin sen ottaa, sen varmemmin se toimii. Huom! se EI ole sitten mikään 100%:n varma!!!
Miksi aloittajan, 15 v täyttäneen pojan, pitäisi nyt mennä kouluterkkariin tai lekuriin???!!!