Kirkon pitää

ottaa kantaa yhteiskuntaan enemmän eikä vain ruikuttaa kirkostaeroamista.Ovat varmaan niin maalistuneita etteivät enää pysty siihen eli
ovat täysipäiväisiä leipäpappeja.
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Haluavat vaan turvata palkkansa!

katsokaa vaikka J.Paarmaa 120 000€vuosi!!!

Äänestä
  • Työtä tekevät saavat sen palkan joka niille kuuluu, työttömillä on tässä maassa vaikeaa koska tämä maa on lamassa. Katso mieluummin omaa elämääsi, ja vaikka jotain ehkä? kadehditkin, älä kirjoittele ilkeilyjäsi julkisiin paikkoihin. Kävisikö näin? Kansanedustajillakin on hyvä palkka, ja presidentillä, ja on paljon rikkaita. Minä en ole rikas, mutta itse turvaan Jumalaan, ja olen tyytyväinen ja kiitollinen siitä asiasta.

    Äänestä

Kirkko ei ruikuta, se on laitos. Papit tekevät työtänsä kastaen, vihkien, saarnaten, siunaten ja valistaen tarvitsevia. Papit ne kuolleetkin sinne maahan juhlistaen siunaa, vai oletko tehnyt niin itse?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Monosen mies kirjoitti:

ottaa kantaa yhteiskuntaan enemmän eikä vain ruikuttaa kirkostaeroamista.Ovat varmaan niin maalistuneita etteivät enää pysty siihen eli
ovat täysipäiväisiä leipäpappeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu