Autovahinkokeskus

Tuontiautoja AVK:n sivuilta löytyi mielestäni suhteellisesti yllättävän paljon. Ovatko ne menneet osaamattomiin käsiin täällä Suomessa?
Vai mikä syynä?
51873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Varmaan osasyy on toi, että pojankoltiaiset kokeilevat 2,8 Audinsa tehoja ja vetävät mettään.

Toinen syy, että ajetaan paaluun kun ei mene upea isokoneinen luksusvarusteltu -92 mallinen saksandoggi tuontiauto kaupaks.

Äänestä
  • Paljon näyttää olevan moottritilan palojakin noissa uustuoduissa.

    Äänestä

  • Tarkastaja kirjoitti:

    Paljon näyttää olevan moottritilan palojakin noissa uustuoduissa.

    "Paljon näyttää olevan moottritilan palojakin noissa uustuoduissa"

    Kehno yritys fossiili, johtuiskohan moottoritilan palot ehkä räjähtäneistä akuista vai peräti kuluneista takajousista? Ehkä Esson kahvissa on jokin kiihdyttävä ainesosa?

    Äänestä

  • ö<s kirjoitti:

    "Paljon näyttää olevan moottritilan palojakin noissa uustuoduissa"

    Kehno yritys fossiili, johtuiskohan moottoritilan palot ehkä räjähtäneistä akuista vai peräti kuluneista takajousista? Ehkä Esson kahvissa on jokin kiihdyttävä ainesosa?

    Ei. Kyllä ne on 99% vakuutuspetoksia. Ei kai kuluneet takajouset moottoripaloa pysty aiheuttamaankaan. Räjähtävä akku kylläkin.

    Äänestä

Pikasen laskutoimituksen mukaan noin 7% avk:lla myytävistä on tuontiautoja. Eli tämähän menee ihan rekisteröimismäärän mukaan. Pienen vääristymän tekee se, että monta kertaa suomiauto on jo niin haperassa kunnossa ettei sitä avk myyntiin laita. Paaliks vaan. Ja taitaa kaskotkin olla yleisempiä tuontiautojen puolella. Kun sä kolhu selailet noita autoja niin tuskin klikkaat mitään ford escort 88vm tietoja..ennemmin huomio kiinnittyy noihin corradoihin sun muihin harvinaisuuksiin joita ei ennen pahemmin listoilla ole näkynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolhu kirjoitti:

Tuontiautoja AVK:n sivuilta löytyi mielestäni suhteellisesti yllättävän paljon. Ovatko ne menneet osaamattomiin käsiin täällä Suomessa?
Vai mikä syynä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu