Onko simpsiöllä menossa hyvä kausi?

Simpsiöllä menee hyvin! Kovasti mainostavat että on kannattanut kiinnittää mainontaan huomiota ja että oikein 7 eri lehdessä. Vaan mikähän on ollut tavoite kun väittävät että väkeä piisaa.
Hiihtolomaviikolla parina iltana käydessä max 30 laskiaa illalla. Pulkkamäki hengenvaarallisessa paikassa, vaunualueet metsittyny jne..
Herää kysymys tueekohan oikein tulosta vai mennäänkö taasen veronmaksajan pussille.
7672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mainoksista en tiärä,mutta väkiä oli jonoksi asti kum moomma siälä ollu.Rinteet oli hyvät ja hissi- ja muu palavelu hyvää.

Äänestä
  • hissipoika on ihana!!!!!

    Äänestä

  • jonna 93 kirjoitti:

    hissipoika on ihana!!!!!

    Kiitos vinkistä;) Ensin ehtinyt saa pitää, vai kuinka??? Toivottavasti ei ole varattu, sillä toisen omaa ei saa ottaa.

    Äänestä

Olihan melkoinen vipinä hiihtolomaviikoilla.
Kaikki hissit käytössä ja jonoja riitti. Asuntovaunupaikat on, hyvä ihminen, muutettu sitten viimevuosisadalla olleen kahdeksankymmentäluvun lähemmäksi rinteitä, joissa käyttäjiä henkilökunnan mukaan ihan tyydyttävästi.
Ainut miinus, jonka myös rinteitä pyörittävä yrittäjä myöntänyt, on alakahvion kiinnipitäminen ruuhka-aikoina. Asiasta varmasti keskusteltu ulkopuoliselle vuokratun ylä-, että alakahvion aukipitämisestä.
Toivottavasti tuloksekas kausi tulossa.
Ennakkotiedot lupaavat ainakin 2000-luvun huippua.

Äänestä
  • Mitenkähän voittoa tuli viimetalvelta ja kuka pyörittää touhua ens talvella?

    Äänestä

  • "Olihan melkoinen vipinä hiihtolomaviikoilla."

    Lupaavaa! Kaksi viikkoa?

    Äänestä

  • Simpsiöltä kirjoitti:

    Mitenkähän voittoa tuli viimetalvelta ja kuka pyörittää touhua ens talvella?

    kun kesä pitenöö niin simpsiöllä on monenlaisia muutoksia tulossa. Kyllä siinä poliitikot saa sanansa sanoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totta vai Tarua kirjoitti:

Simpsiöllä menee hyvin! Kovasti mainostavat että on kannattanut kiinnittää mainontaan huomiota ja että oikein 7 eri lehdessä. Vaan mikähän on ollut tavoite kun väittävät että väkeä piisaa.
Hiihtolomaviikolla parina iltana käydessä max 30 laskiaa illalla. Pulkkamäki hengenvaarallisessa paikassa, vaunualueet metsittyny jne..
Herää kysymys tueekohan oikein tulosta vai mennäänkö taasen veronmaksajan pussille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu