Mitä Ruotsi omistaa Suomessa??

Pankkeja, sähköyhtiöitä(Fattenvall).Tavarataloja, myös esim. Sokoksen.

Kuitenkin hirvitellään venäläisten kesämökkien ostointoa.
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä omistan Suomessa osakkeen jossa äitini eläessään asui.Pistän sen lihoiksi kun asuntojen hinnat taas kohoavat.Muuten asun Tukholmassa enkä milloinkaan muuta enään takaisin Suomeen.Yritin yhden kerran,mutta ei siitä tullut mitään.Yhteiskunta on liian tiukka ja työläisille ei anneta mitään arvoa.Myös palkat ovat Euroopan alinta kastia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puolet liiketaloudestamme? kirjoitti:

Pankkeja, sähköyhtiöitä(Fattenvall).Tavarataloja, myös esim. Sokoksen.

Kuitenkin hirvitellään venäläisten kesämökkien ostointoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu