loistava saitti!

9423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Käsittämätömtä, säälittävää ja täyttä paskaa.

    Äänestä

..Suomi suomalaisille miehiä oikein enää jaksa. Antais jo olla ja keskittyis johonkin muuhun. Taitaa olla alle prosentti väestöstä joilla on samanlainen ajatusmaailma.

Äänestä
  • vuoso sitten kun tutkittiin, niin n.80% väestöstä oli NATO:a vastaan ja n.20% kannatti. Se taas on erikoinen ajatusmalli, etti Suomi kuuluisi Suomalaisille vaan joillekkin muille, mikä kyllä nykään alkaa ikävästi näyttääkkin todelta, Italiaanojen, Saksmannien ja Frankkien eliitti määrää maata Brysselin kautta, hyvinvointivaltiota ajetaan alas samalla kun Valtionyhtiöt pistetään "lihoiksi" ja myydään maasta pois, samalla menee monet yksityisetkin, työpaikat myös. Muut määrää maassa, niillä ei kuitenkaan ole vastuuta maasta.

    Äänestä

  • hiukka kirjoitti:

    vuoso sitten kun tutkittiin, niin n.80% väestöstä oli NATO:a vastaan ja n.20% kannatti. Se taas on erikoinen ajatusmalli, etti Suomi kuuluisi Suomalaisille vaan joillekkin muille, mikä kyllä nykään alkaa ikävästi näyttääkkin todelta, Italiaanojen, Saksmannien ja Frankkien eliitti määrää maata Brysselin kautta, hyvinvointivaltiota ajetaan alas samalla kun Valtionyhtiöt pistetään "lihoiksi" ja myydään maasta pois, samalla menee monet yksityisetkin, työpaikat myös. Muut määrää maassa, niillä ei kuitenkaan ole vastuuta maasta.

    Kun mainitsemiisi kansoihin lisää vielä britit ja venäläiset, onkin jo koossa koko se sakki joka on päättänyt kautta vuosisatojen Euroopan asioista ja rauhantilasta.
    Miksi mikään olisi yhtäkkiä muuttunut? Kysymys onkin enemmän siitä, kuinka paljon Suomi voi vaikuttaa ja paljonko sen tarvitsee noihin asioihin vaikuttaa.
    Entisinä vuosisatoina ei meillä ollut YHTÄÄN sanan sijaa, nyt sen verran kun vähäväkisen kansamme osalle kuuluu.

    Äänestä

  • Jippo kirjoitti:

    Kun mainitsemiisi kansoihin lisää vielä britit ja venäläiset, onkin jo koossa koko se sakki joka on päättänyt kautta vuosisatojen Euroopan asioista ja rauhantilasta.
    Miksi mikään olisi yhtäkkiä muuttunut? Kysymys onkin enemmän siitä, kuinka paljon Suomi voi vaikuttaa ja paljonko sen tarvitsee noihin asioihin vaikuttaa.
    Entisinä vuosisatoina ei meillä ollut YHTÄÄN sanan sijaa, nyt sen verran kun vähäväkisen kansamme osalle kuuluu.

    jotain sananvaltaa? Määrääjät kun ovat aivan muita kuin poliitikkoja jota viedään kuin litran mittaa Brysselissä, mistä hyvä kuvaus
    http://www.rauhanpuolustajat.fi/pystykorvakirjat/kirjat/1997_1998/oyeurooppa.html

    Äänestä


  • jepjep kirjoitti:

    että vetäydymme savupirtteihin syömään rupia polvistamme.

    olevassa linkissä kuvatut saavat jatkaa, niin kohta tosiaan suurin osa väestöstä joutuu tekemään ehdotuksesi mukaisesti, paluu ammoiselle -30 luvulle on alkanut, piikoja, renkejä, lankkipoikia, pummaavia katusoittajia, kerjäläisiä alkaa hiljaksiin löytymään kaupungeista ja kaduilta jo nyt, lankkipojat taitavat vielä puuttua. Saas vaan nähdä koska huutolaisia aletaan kauppaamaan muuallakin kuin lastensuojelussa, jossa sijaiskodeista on tehty isolla rahalla bisnestä.

    Äänestä

http://www.tammilehto.info/
Tuossa tuo saitti.

"Putin on konna, ja Venäjä on vaarallinen. Krimin valtauksen jälkeen tiedotusvälineet ovat opettaneet meille juurta jaksaen nämä tosiasiat. Jokin tässä asetelmassa kuitenkin häiritsee...."

"...Tämä kummallinen ristiriitaa halutaan selittää sillä, että Yhdysvalloilla ja Suomella on yhteiset arvot. Nämä hyvät arvot ikään kuin pyhittävät USA:n pahat teot. Voi kuitenkin epäillä, onko vain juhlapuheissa esiintyviä arvoja lainkaan olemassa..."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuuden pasuuna kirjoitti:

http://gamma.nic.fi/~otammile/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu