Purkissa sanotaan että yksi mittalusikallinen päivässä joka sisältää 2,4g L arginiinia, eikä annostusta saa ylittää. Netissä lukee että 3g pitäisi ottaa vaikutuksen aikaansaamiseksi. Mihin tässä nyt sitten uskoisi. Perkleen pahan makuista se on, maidon seassa ainakin, haisee ja maistuu lähes mädälle silakalle.
L- arginean
Paljonko
4179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aivansama miten otat niin hukkaan meni rahat. Jos ruokavaliosi on runsasprteiininen niin saat siitä riittävästi aminohappoja (eli protskua). Ylimääräiset aminohapot elimistö muuttaa glukoosiksi, se on onko ylimääräinen tullut kanasta tai jauhepurkista ei elimistö tee eroa.
käyttäjäkokemukset ja tutkimukset kertovat ihan muuta kuin hukaan heitetystä rahasta. Kyyninen olet vain! Enkä kysynyt sitä menikö rahat hukaan vai ei.
Ei ole olemassa mitään saliharjoittelijoille soveltuvia positiivisia arginiinitutkimuksia! Positiiviset arginiinikokemukset ovat hyvin vähäisiä, ja nämäkin erittäin todennäköisesti blacebosta johtuvia (tätä ei pidä toki täysin aliarvoida).
karkki suusaa, mistä hiton biocemista johtuvia.. Oletko lukenu netistä artikkeleita ja köyttäjien kokemuksia aineesta? Mä olen monen monta ja useimmiten jotain vaikutusta on aineella ollut. Usko mit' tahdot niin teen minäkin, kokeilen siis ite uskomatta pelkästään huhuihin ja katson sitten tehoaako muhune vaiko ei.