Niin, erään ennustuksen mukaan meillä olisi vain about kolme päivää elinaikaa... :I
Pedon luku: 666
Eliitti luku: 1337
= 2003
6.12 - (6. 6 6)
HARMAGEDDON, suomen itsenäisyyspäivänä!
Pedon luku: 666
Eliitti luku: 1337
= 2003
6.12 - (6. 6 6)
HARMAGEDDON, suomen itsenäisyyspäivänä!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikäs tuo eliittilluku oikein on?
Sitäpaitsi eikö tuo 666 liity petoon eikä tuomionpäivään? Tuomionpäivän tarkan hetken tietää vain Jumala, joten tuskinpa siitä mitään vinkkejä kukaan etukätteen saa.
Koko spekulointi on mielestäni enemmän tai vähemmän turhaa. Peli on pelattu siinä vaiheessa, kun nirri lähtee pois, joten minullehan se saattaa tulla jo huomenna. Mistäs sen tietää. Omaan kuolemaan kannattaa tosiaan varautua sillä sen jälkeen vihelletään peli poikki ja tuomionpäivänä punnitaan teot.
Harmageddonin aikanahan jumalan joukot taistelevat pedon/saatanan joukkoja vastaan.. Yleisessä tiedossa on ollut jo aikoja eliitin, eräänlainen kuninkaallisten (Royal) lukema, joka on 1337 ja sitten pedon luku 666
Nämä yhdistämällä saadaan 2003
niiden yhdistäminen on sama kuin viimeinen taistelu - Harmageddon.. :D
Tuo on vaan yksi profetia, en minä tuohon oikeasti usko ja olet aivan oikeassa siinä mitä sanoit tuossa yllä.. ;)
Kuolimme kaikki.