seuraavien rekisteöityjen nimimerkkien (lista ei aukoton) kirjoituksia kannattaa lukea, he pysyvät totuudessa:
anne-elina
annu42
virsu
stork
sirkka-iita
yx advari
jarlau
ylifariseus 1
alex-kasi
una-fortuna 2
ja tietysti kun kerran luit tämän viestin niin voit lukea muutkin minun aloitukseni:)
anne-elina
annu42
virsu
stork
sirkka-iita
yx advari
jarlau
ylifariseus 1
alex-kasi
una-fortuna 2
ja tietysti kun kerran luit tämän viestin niin voit lukea muutkin minun aloitukseni:)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Adventistit voivat todellakin luottaa kolmen-enkelin mainitsemiin nimimerkkeihin. Heiltä saat adventtipotaskaa koko rahalla ja yleensä pyytämättä.
Me muut voimme sen sijaan luottaa kirjaan nimeltään Raamattu ja siellä mm. seuraaviin "rekisteröityihin nimimerkkeihin": Jeesus, Paavali, Matteus, Markus, Luukas ja Johannes.
Nauttikaa te adventistit rauhassa kolmen-enkelin alati laadukkaista kirjoituksista ja alex-kasin yltiöromattisista jumalkuvauksista.
Me muut luemme Raamattua.
vaan pyörit täällä palstalla sepustelemassa omiasi. Et usko Raamattuun yhdessäkään asiassa. Kun Raamattu sanoo että seitsemäs päivä on sapatti sinä et usko vaan syljet Jumalaa kasvoille!
>>>Et lue Raamattua vaan pyörit täällä palstalla sepustelemassa omiasi. >>>
No uskallan olla eri mieltä.
Eipäs tästä pitkä aika ole, kun hiukan oioin väitteitäsi Paavalin erehdyksistä. Tai siitä, että jänis on märehtijä.
Sinä ihan uskomattomalla tavalla vääristelit Paavalin sanomisia, mutta tulipa siitäkin onneksi totuus selville, vaikka jopa poistelit minun viestejäni omiesi ohessa että ei vain vahingossakaan totuus tulisi julki.
Kyllä se taitaa rakas enkeli olla sillä tavalla, että sinä täällä ihan todistetusti puhelet omiasi.
Sitten kun et tajua sitäkään, että nämä sinun typerät viestisi itse asiassa kääntyvät edustamaasi uskontoa vastaan.
Niihin muutamaan huru-ukkoon ja -akkaan ne voivat vielä upotakin jotka adventtikirkkoon kuuluvat, mutta sinun kannattaisi edes hetki ajatella niitä, jotka vasta etsivät omaa uskontoaan ja seurailevat mm. tämän palstan keskusteluja.
Sellaiset sinä karkoitat hyvin kauas, mutta toisaalta se on hyvä se.