Aloitin syömään yasminelleja noin viikko sitten maanantaina. Sen viikon aikana ei ollut mitään poikkeavia oireita, tiputtelu-vuotoa, pahoinvointia, päänsärkyä ja sellaista. Kuitenkin nyt tällä viikolla on joka aamu (otan pillerin siis illalla) alkanut ilmestyä kutiavia näppylöitä ympäri kehoa ja muita merkkejä yliherkkyydestä. Luulisin siis tämän johtuvan pillereistä, mutta koska olen tällä hetkellä ulkomailla, on lääkärin vastaanotolle pääsy hieman hankalampaa (pitänee siis pari päivää ainakin odottaa). Pitäisikö nyt ainakin ensin lopettaa noiden pillereiden syönti kesken ja hakeutua sitten lääkärille? Onko kenelläkään kokemuksia? Viime viikolla siis näitä oireita ei vielä ollut enkä ole ennen tällaista havainnut.
Allergia-oireet pillereistä?
.....
0129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.