toiminnallaa ja suuryrityksiä mukailevalla politiikallaan ja päätöksillään, euroopan hämmestelemään tehtyjä lakeja ja päätöksiä (mm. Lex Nokia) Eurooppalaiset kun ovat pitäneet pohjoiseurooppalaisia skandinaaveja esimerkkeinä ihmisoikeuksien ja demokratian suhteen. Eivät olisi osanneet uskoa että suomessa menee läpi Lex Nokian kaltainen lakiesitys. Ei voi kuin todeta että kiitos porvarihallitus, olette vieneet meidät banaanivaltioluokkaan demokratian ja ihmisoikeuksien suhteen, ja nyt ollaan taloudellisesti menossa samaan. Kiitos osaava porvarihallitus kiitos ;) Olette tehneet enemmän vahinkoa suomelle ja suomikuvalle kuin kukaan koskaan aikasemmin, ja kuinka vähässä ajassa ;)
Demokratian ja ihmisoikeuksien luvattu maa
porvarihallitus on saanut
296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
TOSI ON.
eikä sananvapautta ole. Hallitukset tekevät mitä haluavat. Lipponen se vasta diktaattori olikin. Järjesteli lakeja Rkp:n kanssa, joista kansalle ei kerrottu mitään.
Ettekö huomaa miten suomen kieltä väheksytään. Kaksikielisyyttä ylistetään ja pienempäänkiin purkkiin on saatava ruotsinkieliset sanat.
Jopa Kelan johtajatkin on ruotsitettu että saatiin pienempi kaksikielinen Kelalehti jokaiseen kotiin.