KANNATUS SOJOTTAA SOJOTTAA KÄYRÄT YLÖSPÄIN. JO YLI 9 PROSSAA. KEPULLA KOKOOMUKSELLA LASKEE.
MATTI VAA HIIHTÄÄ... JA IDEOI..
MATTI VAA HIIHTÄÄ... JA IDEOI..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Perussuomalaaset on osaattanu, että ovat oikeesti meirän pieninen puolella.
Ei turhia lupauksia vaan torellisuutta.
Mitenkään luokkaamatta keskustaa tahi muita puolueita, homma on menny pielehen ja pahasti kun kansa on unohrettu heirän toimestaan.
Otin justihin Ilikan, luin maakuntapäivien avajaaset. Siinä huuretaan jo 6 vuotta vanhanaa asiaa nyt kuin tuuleen huutas.
2Reuba-alueet säilytettävä elinvoimaasina"
Voi hyvä Jumala auta niitä, nehän on kepu, kokoomus, demarit rajulla keskittämisen vimmallaan kaikki päättänyt notta kaikki siirretään keskuksiin palvelut.
Nyt huudetaan tuuleen asiaa, jota olis niirenki miettiä jo 6-8 v siiten.
Liperaali kepu on ajanut koko maaseurun aös ja piste.
Perussuomalaiset ottaa asiat esille, muut hymistelöö eikä ne anna niille paikkoja, koska asiat tuliskin hoitoonsa.
Paree, ku vaa Kalajärvellä hiihtelöö ja rikaammat Rukalle.
Perussuomalaasta äänestän minäkin nyt ja toistaiseksi....En naapurin pesuetta.
Ei kai siinä mitään ihmisten asioita kerkiä ajatella, kun pitää suunnitella miten saisi ommaisuutta, että voi leikkiä varakasta ja ei tarvi enää töitä tehdä.
Heh, Kepun äänestäminen on kuin kusisi vastatuuleen.
MEITTIN PERIKUNTA PUUTTUU LASKUISTA.
OLTIIN KEPUSSA, MAKSETIIN JOPA JÄSENMAKSUT TÄNÄVUONNA, MUTTA EI ENÄÄ ÄÄNIÄ SINNE.
TÄMÄ ON SELVÄÄ YHTEYDET ON POIKKI EI PÄÄSE LINJA-AUTOLLA SEINÄJOELLE LÄÄKÄRIIN EIKÄ OLE KIMPPA KYYTIÄKÄÄN, JOTEN AUTIOTA ON AUTIO TALOJA AUTIO KYLIÄ JA KUNTIA.
KEPULLA SAAKIN MENNÄ HUONOSTI, HIIHTÄKÖÖN...
ittensä jojoon. mitä ne ovat siellä saaneet aikaan? hiljaa kokoajan vain. matti hiihtää ja ideoi? eläke juttuhan oli kataisen idea!
olleena, että annetaan paikkoja, valtaa ja vastuuta nille jotka osaa kykenee kantamaan. Kuten Perussuomalaiset.
Ei ne vaihtele toivon puolueesta, työläispuolueeseen.EU- vaalien aikaan taitaa olla peruskokoomus tai perussekoomus._
että kepulaiset vaihtavat kilpaa jäsenkirjojaan persuihin. Ikävä puoli asiassa on se, että meno ei tällä tavalla muutu mihinkään.
Sojottanu koko päivän ylöspäin,joutuu vissiin yöjuoksuuun,heh
niin tairat olla persu. eikä se meinaa laskea, jote oot viagrapersu. persut kunniaan, niin flikatkin tykkää.
Käyrä. Kannatuksen mittausta, tässä ihmetellään, ei pyyheliina koukkuja..
PERUS SOJOTUS, OLIS KYLLÄ POIKAA.SITÄ SITTEN SAA PERUSSUOMALAISILTA. HYVÄ TIETÄÄ.
Hyvä uusi Seinäjoki. Hyvä Anneli ja Hannu. Hyvä perussuomalaiset!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
huomanneet? Useimmat peruspersut ovat kervalakkipäisiä vanhojapokia,jotka hokevat suu vaahdossa jatkuvasti:Vistbacka,Vistbacka!
Kyllä se persujen sojotus loppuu yhtäkkiä samalla tavalla kuin vanhojenpoikienkin,sitten kun se oikea ja vastuullinen tosipaikka tulee.
Väki häipyy maaseudulta koko ajan ja Kepulta ei löydy mitään lääkkeitä sen estämiseksi. Silloin kansa voi vaihtaa päättäjät ja kokeilla jotain uutta.
Tukiaiset omille kannattaja-jusseille ei ole mikään lääke.
No, pian kepulit saa ihan keskenään marista, kun nuoret ovat poistuneet maakunnasta.
kannatus käyrät, alkoi kepun syöksykierre.
Minä olen pistämätön vanhapiika ja en hoe mittään..
Soinin periaateet on samat luotan kasvavaan puolueeseen.
Valtaa saatu, mutta eivät osaneet käyttää, Heille kansa suuntaa näyttää.
Kasvaa koko paisuu kyky siinä vasta kalu.
Kalu jolla työtä teen perussuomeen kansan meen.
Alkaa aika uusi josta kepu korjaa luusi,
mutta ei ole hätää, kansalla se tietoa mättää.