cerazette pillerit ja kuivuus!!

HEI!
olen nyt syönyt 2kk cerazette ehkäisy tabletteja ja heti alusta asti limakalvot on kuivuneet ja ärsyyntyneet!!! ja lisäksi tuntuu koko ajan että olo on turvonnut =( Ajattelin vaan kysyä onko muilla samanlaisia oireita näistä pillereistä?
3827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuin limakalvojen kuivuuttakin. Tiesin kyllä että niitä voi tulla. Söin 6 kk pillereitä ja asennutin sitten Mirenan. Johon olen todella tyytyväinen.
Ja olen ei-synnyttänyt.

Äänestä

Itse olen käyttänyt Meliane pillereitä nyt 4kk ja aina liuskan loppu vaiheessa limakalvot ärtyy. Muuten olen ollut hyvin tyytyväinen niihin, mut kannattais varmaan kysellä lääkäriltä jos käy tuskalliseks.

Äänestä

Jos käy kovin kivuliaaksi ni lääkärin puheille vaan. Ärtymykseen auttaa ceridal voide

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärsyyntynyt! kirjoitti:

HEI!
olen nyt syönyt 2kk cerazette ehkäisy tabletteja ja heti alusta asti limakalvot on kuivuneet ja ärsyyntyneet!!! ja lisäksi tuntuu koko ajan että olo on turvonnut =( Ajattelin vaan kysyä onko muilla samanlaisia oireita näistä pillereistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu