Ottaako kansa lain omiin käsiin kun ei...

Kun päättäjät ja poliisit ei saa kuriin näitä ryöstäjiä/raiskaajia vai mitä tapahtuu?
5353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos kauppareissullakin pitää vahtia kuka on selän takana kyttäämässä ryöstö aikeissa. Ennemmin tai myöhemmin tulee turpiin ja kunnolla näille selän takana kyttääville loiseläjille.

Äänestä

Niin ei natsit uskaltaisi "ottaa lakia omiin käsiin"(suorittaa kansanmurhaa).

Äänestä
  • kaikille somaleille aseet!! päästäis pikkuhiljaa eroon rasistisista suomipaskoista ja voidaan julistaa maa Suomaliaksi!!

    Äänestä

Kirjoittajat "jussuf ja aseita" vai on teistä rasismia ja nazsismia rikollisuuden vastustaminen no olkaa sitten siinä uskossa.Mutta elkää tulko valittamaan, kun kohtaatte "lain kouran".

Äänestä

Tuollainen nimeltä mainitsemattoman Afrikan maan Suomeen muuttanut asukki käpälöi 15 v.tytärtäni kotimatkalla rappukäytävässä. Mä etsin kaverin käsiini ja jälkeä tuli... eikä ilmoittanut poliisille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HÖPÖ HÖPÖ kirjoitti:

Kun päättäjät ja poliisit ei saa kuriin näitä ryöstäjiä/raiskaajia vai mitä tapahtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu