Onnea Naantali !

naantalinaurinko

100 musua Naantalin keskustaan! Naantali on (oli) hieno kesäkaupunki. Sori keskustan naatalilaiset, kämppänne arvo puolitettiin just!

http://www.turunsanomat.fi/kotimaa/?ts=1,3:1002:0:0,4:2:0:1:2009-03-10,104:2:598090,1:0:0:0:0:0:

4

491

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hotelliin

      HAHHAHHEHHAHHEEHHAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHEEEEHHHHHHHHHHAAA
      HAHHEHH :)VOI HERRANJUMALA!!!!!!!no mut oikeesti sehän on vaan toisille bisnes ei sen enempää eikä vähempää

    • Aurinkoinen päivä

      Kuten jokainen jo tästä vaatimattomasta uutisesta voi käsittää. Niin Naantalia on kohdannut eräs suurimmista onnenpotkuista joita ihminen voi itselleen järjestää.

      Uutisessa särähti eräs merkityksetön riitasointu sijoitustavasta jolla Naantali sai oman pakolaiskeskuksensa. Kunnalta ei tarvitse kysyä lupaa keskuksen perustamisesta. Siis kuntahan ei ole kasvoton demoni, vaan kunnan muodostavat pienet ihmiset hyvinvointinsa eteen raatavat "työmuurahaiset". Kyllä laissa on aika tarkkaan selostettu naapurien kuulemisesta, jos on syytä epäillä laitoksen aiheuttavan haittaa ympäristön asukkaille.

      Kuultiinko Naantaliin kaavaillussa pakolaiskeskus hankkeessa alueen asukkaita? T: Kadunlakaisija.

    • jäähylle

      Ketkä prkleet siellä sisäasiainministeriössä näitä vastuuttomia päätöksiä tekevät ja kenen luvalla? Onko sielä vallalla vihreiden puolinaisten anarkia?

      Sisäasiainministeriöläiset pitäisi nyt lomauttaa ja irtisanoa. Sinne tarvitaan uusi henkilökunta.

    • qwerty-90

      Perustanneet sinne kultarantaan. Eikös se ole suurimmaksi osaksi vähäisessä käytössä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4018
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2881
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2302
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      844
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      746
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      740
    Aihe