hallitusohjelman toteuttamisesta on kaikilla osapuolilla.
Nuo kirjoitukset, että joku "viesi" jotain, on pelkkää propagandaa. Se on sitä, mihin pystyy vasemmisto-oppositio. Muuhun se ei sitten pystykkään. Onneksi ei ole hallitusvastuussa.
Nuo kirjoitukset, että joku "viesi" jotain, on pelkkää propagandaa. Se on sitä, mihin pystyy vasemmisto-oppositio. Muuhun se ei sitten pystykkään. Onneksi ei ole hallitusvastuussa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2009/03/rantakangas_syyttaa_kokoomusta_elinkeinoelaman_aanitorveksi_614961.html
Rantakangas on kepun varapj. Eli pelkkää kepupropagandaa!
Ja se on pääasia.
Rantakangas ei ole hallituksen jäsen.
Rantakangas kuuluu kepun sisäiseen oppositioon, joka miettii, saadaanko kepun kannatus nousuun Vanhasen avulla, Vanhasesta huolimatta, vai onko Vanhanen saatava pois kepun johdosta?
Rantakangas ei ole ainoa, joka näitä kepun sisällä miettii.
Tuolle avaajalle ei kannata tuhlata sanoja.
Hän on niitä kepu-uskovaisia, jotka vannovat Vanhasen nimeen tänään, kun Vanhanen sanoo jotain ja hän vannoo Vanhasen nimeen myös huomenna, kun Vanhanen pyörtää tänäiset puheensa.
Hänelle on tärkeintä, että onhan sanoja sentään keskustalainen.
teki tässä eläkesekoilussa Vanhasesta narrin.Sitä ei voi kiistää
Kataisen pelissä hallituskumppanit ovat pelkkiä pelinappuloita,kansalaisista puhumattakaan.