Länsimainen mädännäisyys ei ilmeisesti pääsekään
USA:n ja lakeija-maiden johdolla määräävään asemaan. Haluavat olla itsenäisiä.
USA:n ja lakeija-maiden johdolla määräävään asemaan. Haluavat olla itsenäisiä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hatun noston arvoinen mies.
Meille on pikku juttu hävittää viholliset. Suomalaisilla on korkea moraali ja meitä ei kiinnosta roskaväki, joka haluaa estää vapauden.
Nato on täysin ylivoimainen ja yhdessä etsimme kohteita. Vapaus on niin tärkeä ja ihmisten suojaaminen rikollisilta.
Jos olisi heikko, tulisi miljardit römpät tänne Leninin patsas esim. on täysin römppä ja samoin Stalinin lehmät.
Pitää myös muistaa, että nykyinen hävitys ja ennenaikainen kuoleminen vainolaisella (jopa 800 000 ihmistä kuolee per vuosi ennenaikaisesti sairaaloiden ja oikeuslaitoksen puuttuessa), johtuu siitä, kun roistot ja ryövärit varastivat ja surmasivat länsimielisiä ja vapauden kaipuun, kymmenet miljoonat "tiesivät liikaa". Helposti osoitetaan sormella kuinka "siellä" kuollaan jo 40 vuotiaana useimmiten, muttei sanota ääneen, että stalinismi ja leninismi tappoi toisinajattelijat. Kauhistuksessa ei ole vapaita uutisia. Rekat palaavat tyhjinä hakemaan tavaroita lisää.
Työtävieroksuvat tulevat varastamaan kymmenillä eri henkilöllisyyksillä "sieltä". Rahanpesu ja vähemmistöjen julma kasvava vaino on tyypillistä. Afganistan on erilainen kuin "se kuuluu kulttuuriin" ja tärkeä YK:n kohde. Länsi haluaa keskustella kuitenkin yhteistyöhalukkaiden talibanien kanssa myös, jotta voitaisiin saada demokratian tulolle jokaisen afgaanin tuki. Putinin koulutusleirit kauhistuksessa kärsivät pulasta ja kidutuksesta. Natomaat ovat hyvässä voimistuvassa järjestyksessä YK:n ja kansainvälisen yhteisön kanssa. Suomella on paikka pöydässä. Kansainvälinen yhteisö näkee Suomen pääsevän kaikkiin hyviin pöytiin. (Hyvä Suomi) Nato laajenee ja sen pitää laajeta.
Stalinin aurinko paistaa yhä ja toimittaja toisensa perään surmataan. Maailman on oikeus puolustautua ja estää rikollisuuden leviäminen länteen. Näin ollen Afganistan yhdistää vapaita maita, kun tavoite on suojata länsi barbaarialta.
oikein sopivia idoleita sinulle.
"Kaikilla maailman sota-alueilla on raportoitu naisiin kohdistetusta väkivallasta. Naisten murhatapauksista puolessa tekijänä on nykyinen tai entinen puoliso.
Ban kutsui tilannetta hyväksikäytön "globaaliksi pandemiaksi", joka vie pohjaa kokonaisten yhteiskuntien kehitykseltä, rauhalta ja turvallisuudelta.
Eräs julmimmista naisiin kohdistuvista väkivallan muodoista ovat happoiskut, joista uusin ja paljon maailmalla huomiota saanut sattui vain pari viikkoa sitten Afganistanissa, Kandaharin kaupungissa. Ainakin viisitoista koulutyttöä ja naispuolista opettajaa sai vammoja, kun kaksi moottoripyörällä liikkunutta miestä suihkutti ainetta tyttöjen ja naisten päälle ja pakeni paikalta ohikulkijoiden riennettyä auttamaan uhreja. Osalla naisista kasvot peittävä burkha suojasi vammoilta.
Viranomaiset kertoivat tiistaina pidättäneensä kymmenen miestä epäiltyinä iskusta, Britannian yleisradioyhtiö BBC kertoi. Kaikkien epäiltyjen kerrotaan olevan afganistanilaisia Pakistanista Kandahariin matkanneita talebaneja. Aiemmin Taleban oli kieltänyt osallisuutensa iskuun.
Miehille kerrottiin maksetun enimmillään kaksituhatta dollaria iskusta. Presidentti Hamid Karzai on sanonut haluavansa syyllisten julkista teloittamista."
mutta talebanit poistavat länsi-mädän Afganistanista ja tekevät maasta itsenäisen kuten pitääkin.
...MITÄ VITTUA SÄ TÄÄLLÄ SITTEN VIELÄ URPUTAT? Muuta sinne Afganistaniin ja ota rynkky ja happopullo käteen ja tee jotain asiasi puolesta! Veikkaanpa ettei sinusta ole mihinkään. Hameen sinulle lähettäisin, jos vaan tietäisin minne...
ps. Itse vuoden NATO-joukoissa toimineena en kuulu sinunlaisten takaportaan "miesten" joukkoon...