mämmiä myydään kaupassa,aika tavalla tykkäätkö??ja suklaamunia on isoja ja pieniä,värikkäitä paperia ja psljon,jokos olette ostelleet?ja se krääsän määrä mitä saa taas kaupoista)Onneksi en tykkää mämmistä ja yhtään ruohoo en istuta
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
keskittyä mieluummin hampun kasvattimiseen, ku siittä on paljon suurempi ilo ja munien värjäämiseen!.;)
mieluummin pääsiäismunien värjäystä,oikein kukertavaa ja kikertävvää
pääsiäinen kuuluu niihin "juhliin" joita meidän perheessä ei vietetä, ei edes krääsän takia, viettäkööt uskovaiset noita juhliaan mitkä on mielikuvituksista keksitty.
on juuri enemmän kirkollista ja se postikorttien määrä,mitä lähetetään)))
hyvä, että markkinavoimat eivät ole vielä ihan täysin tuhonneet pääsiäistä, niin kuin joululle on päässyt käymään.
Nyt on korkea aikaa aloittaa lentoharjoitukset.
Ei kun varrelle vaan istumaan.
kyöpelinvuorelle jos tulet mukaan,niin mikä ettei,on sähköinen luudanvarsi
mitä tulee=??ja miksi kohta varmaan juhannuksenakin pitää laittaa kortit....
..nja niojoo mämmi.. kindermunat rocks.. joo ei kasvatella ruohoo eikä varsinkaan poltella.. tuon pääsiäispupun pannulleni haluisin.. söin illallisen lähellä pariisia johon liittyi pupua, riisiä, vihanneksia, pinot noir-punaviintä ja jälkkäriks hmm jotain piiratsa ja sitten pastista meitsille..
mämmikö on herkkuus??puppelii halluisit lautaselle,ilikimys)))ja varmaan laitat korttii kavereille(( heh ja entäs munien värjäys,askarteletkos??
..paljoo hetkauta.. pupu oli hyvää ainakin ranskassa.. en laita korttejakaan.. en varmaan värjää munia liian outoo.. maalailen ja korjaan tuolin..se on meisin askartelua jolla jotain tienaakin.. mutta kyllä niitä suklaamunia olis hyvä saada..koskas se pääsiäinen tarkalleen on?
näköistä.päästäinen on noin kuukauden päästä ja kattele kauppoja ja mitä kaikkee se pääsiäinen maksaa??niin maalaillaan jotain muuta...mutta suklaamunia on kans nam herkkuu ...
..siltä että pääsiäinenkin alkaa etuajassa huuhaalla.. hyvää pääsiäitä vaa sullekin sammokko..
hyvää vitsii ,hyvää päästäistä sullekin pervi,ps muista sit vappunakin ,ennakkoon
kun kunnon risotossa on sitä voita ja se ei ole sydämelle hyväks. Pupu on tosin namia kuuluemma ja en mä kyllä pinot-noire lasiin sylkis.
kunnon voi on parasta,ei mikään kissanrasva heh pupu on namii entäs sitten suklaa tai munien värjäys??
munien maalauksesta jaksa enää innostua. Parasta antaa nuorempien hoitaa se.
Joko se nyt tuli ?? Mulla on mämmit hankkimatta, ruohot istuttamatta ja ne munat, niitäkin pitäisi maalailla... Tarttee ostaa sormivärit siihen munien maalailuun, ne on käteviä, suosittelen. Ja sitten niitä suklaamuniakin pitää ostaa !! Nyt tuli kiire !! :O/
ennakkoon muistuttas paasiäisestä katos kun jotjut laittaa kortti menemään heh mutta sie se munnii varppina värjäilet hih sormivärillä ihaDDD)))ahaa kiires minne heh mutta
kaikkea pääsiäiseksi, jaa, eikö se ookkaan viä, ei sitten kiirettä ;O)
2viikkoa aikaa tai mites seolikaan kun mulle tuli lehti ja siellä oli että osta osta...ja mämmiruokkosii on joka paikka ja suklaamunnii on kaupat täynnä isäntä ja emäntä oletkos huomannut???
tarttee muksuille tuoda varmaan kindereitä ja meille vanhemmille sellaiset isäntä ja emäntä munat ;O))
Mä ostan yleensä koko kennon niitä suklaamunia, on niin monta syöjää :)