Näitä elektroniikkavikaisia autoja?? ajaisitte vanhat loppuun, vai oletteko huomionkipeitä naapurin kateellisuudesta?
mikä saa ostamaan
9
764
Vastaukset
- ostamasta
Sinä se et sitten vielä varmaan ole luopunut siitä vanhasta hyvästä mustavalkotelkkarista ja kännykkää et tietenkään omista, kun lankapuhelin toimii.
- wvrrgfvrf
kännykän hinnalla uuden auton?
- ei saa,
wvrrgfvrf kirjoitti:
kännykän hinnalla uuden auton?
Mutta joitakin uuden auton osto kirpaisee vähemmän, kuin sinua kännykän osto.
- öljlökj
ei saa, kirjoitti:
Mutta joitakin uuden auton osto kirpaisee vähemmän, kuin sinua kännykän osto.
Tietysti jos huumerahoilla ostellee.
Suomesta en Mafialta autoa osta, vaikka saisi kännykän hinnalla. - öljklö
öljlökj kirjoitti:
Tietysti jos huumerahoilla ostellee.
Suomesta en Mafialta autoa osta, vaikka saisi kännykän hinnalla.Automafian cc
- matolaatikoita
Mikäs siinä, uudella autolla on varmasti ihan mukava ajella. Vaikka näiden nykytoosien elektroniikka on kyllä samanlaista kuin taulutelevisioissa --- kymmenen vuoden kuluttua korjaus tulee kalliimmaksi kuin uuden osto.
Hattua nostan sille, joka itse korjaa ja ajaa edelleen vaikka kasariautolla! Teidänlaisillanne ei ole tilaa tulevaisuuden automarkkinoilla: autojen korjaus tulee luvanvaraiseksi kuten romutus jo on. Ja sen luvan korjaamiseen myöntää harkintansa mukaan ilmeisesti Autontuojat ry. - autonvaihtajaaaaa
Mulla ainakin se saa ostamaan uusia parin vuoden välein kun se on KIVAA!!!!
Ja siitä selviää rahalla. Tosin jos ei olisi ylimääräistä rahaa niin sitten kirjoittelisin katkerana tänne mutta ei olis KIVAAkaan.
:-)- sisäistänyt
Olet ollut mainosmiehen toivekohde: sinut on saatu kahden vuoden kuluttua tuntemaan autonvaihtotarve, vaikka sitä oikeastaan ei ole.
Suhteesi autoon on intohimoinen, ei käytännöllinen.
Mutta antaa kaikkien kukkien kukkia, joten nauti autoistasi. Ne jotka eivät samalla tavalla nauti autoilusta, vaihtavat harvemmin. Eikä se muuten ole aina siitä rahastakaan kiinni. - uusia matolaatikoita
sisäistänyt kirjoitti:
Olet ollut mainosmiehen toivekohde: sinut on saatu kahden vuoden kuluttua tuntemaan autonvaihtotarve, vaikka sitä oikeastaan ei ole.
Suhteesi autoon on intohimoinen, ei käytännöllinen.
Mutta antaa kaikkien kukkien kukkia, joten nauti autoistasi. Ne jotka eivät samalla tavalla nauti autoilusta, vaihtavat harvemmin. Eikä se muuten ole aina siitä rahastakaan kiinni.Ei todellakaan ole rahasta kiinni auton osto, en vain näe siinä mitään järkeä. Jokainen toki saa käyttää omiaan kuten lystää, itselläni muita intohimoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431