Tällä palstalla on varmaan lukijoita, joilla on tietoa Chevyn Astrosta. Olen kiinnostunut ko. autosta ja kun en tiedä siitä paljoakaan, niin kertokaa ystävällisesti hyviä ja huonoja puolia autosta. Kulutus B/D, malliviat ym. ym... Ja jos tietoa löytyy mahdollisesti vieläpä nelivetomallista. Ja sit mitä kannattaa maksaa n. 1990-1992 vuoden pelistä. Mihin vuoteen asti on valmistettu?
Etukäteen kiittäen
Etukäteen kiittäen
Vastaukset 4
Vanhimmat
...reilun puoli vuotta kurvaillut 90 s-craftilla, oikein mukava laite. Bensaa menee 11-12 litraa maantiellä ja nyt kun on kunnon iskarit niin ajettavuuskin on ok.
Sähkövikoja noissa on ollut, laturit, startit, ja kajat, lisäherkut. Ilmastointi ei usein pelaa. Koppa on galvanoitu eikä kovin paha ruostumaan mutta maali on usein melko huono.
Peräpää on kevyt ja talvella kaipaa lisäpainoa. Lukkoperä ja hyvät renkaat auttaa liikkeellepääsemisessä.
Valmistettu noita on jonnekin 90-luvun lopulle. Hinta nyt riippuu taas paljon kunnosta.
Kiitos tiedoista. Odottelen vielä saisiko joltain vielä lisää infoa. Osto on kuitenkin jo aikas varma.
mene osoitteeseen:
http://www.usacarclub.net/keskustelu/search.php
Kirjoita hakusanaksi; astro
tietoa löytyy ja paljon. :)
Kattava Astron perusvikalista jäbä korjannut
lähes 5000 Eeron edestä vanhaa Astroa
Kuvien jälkeen tekstiosa.
http://kotisivu.mtv3.fi/astrokuvia/
Astron jenkkisivu.
http://www.chevrolet.com/astro/