IBIRU ON ISO LUUTA JOKA

LAKAISEE

Kaiken tämän hirvittävän Sodoma saastan, iäksi pois koko aurinkokunnasta. Se tapahtuu pian tulevassa Jumalanvihan ajassa. Josta jää vain vähän ihmisiä jäljelle, ja heidän joukossaan ei ole yhden yhtäkään ateistia, eikä pilkkaajaa.
Vaan kaikki tuntevat Herran.

15

1475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta ei se

      aivan noin yksinkertaisesti mene. Vaikka suurin osa maapallon väestöstä tuhoutuukin, niin kyllä tuhatvuotiseen valtakuntaan jää sentään aika paljon asukkaita. Toki he kaikki ovat Jumalalleen uskollisia, mutta silti saatana saa osan heistä valtaansa tuhatvuotisen ajanjakson lopussa.

    • Tomppak

      Niburu ei ole mikään maailmanloppu, vaan se on harhauttajien paskapuhetta!
      Pitää pystyä erottamaan harhaanjohtavat asiat oikeista, tämä niburu ei ole maailmanlopunpäivä, ehei, vaan pelastuksen päivä!

    • liikaa.

      IBUMAXIA

    • Iso luuta

      Lakaisi viime reissullaan, n. 3500 vuotta sitten punaisenmeren kuiville ja päästi Aarronin joukkoineen luvattuunmaahan. Sitä edellisellä reissullaan järjesti vedenpaisumuksen Nooan päivinä. ja nyt näyttää tulevan ne luvatut Jumalan vihanmaljat tuhoineen.

      • >>>>"Nibiru
        Iso luuta
        Lakaisi viime reissullaan, n. 3500 vuotta sitten punaisenmeren kuiville ja päästi Aarronin joukkoineen luvattuunmaahan. Sitä edellisellä reissullaan järjesti vedenpaisumuksen Nooan päivinä. ja nyt näyttää tulevan ne luvatut Jumalan vihanmaljat tuhoineen.


      • keskellä yötä

        niin ajatuskin toimii paremmin kun lepää kunnolla.


      • Historioitsija.

        Tässä taas niin sanotusti repesi,kun lueskeli noita Nibiru ennusteita.Ja varsinkin sitä,mitä se on lakaissut ja mitä se tulee lakaisemaan.Se,Nibiru,ei yksinkertaisesti lakaise mitään,eikä koskaan ole muuten lakaissutkaan siitä syystä,ettei sitä ole olemassakaan.Nibirun suhteen viitattiin,tosissaan tai leikillään,myös vanhoihin Raamatun kertomuksiin.Nyt sitten tulee käsittääkseni ns.sohaisu ampiaispesään ja siihen ajanjaksoon noin 3500 vuotta sitten.Nykytutkijat ja historioitsijat ovat paljolti sitä mieltä,että esim.Mooseksen kirjat kirjoitettiin noin vuonna 300-400 eaa,eikä henkilöä nimeltä Mooses koskaan ollutkaan.Ei ollut myöskään 40-vuotista vaellusta erämaassa.Tätä mieltä ovat israelilaiset tutkijat.Nykyisin arvellaan,että Mooseksen kirjat kirjoitettiin juuri siitä syystä,että saataisiin oikeutus Israelin valtion perustamiseen.Eli syynä oli alunperinkin pelkkä geopolitiikka.Ja kun kirjoitettiin,että he vaelsivat 40 vuotta erämaassa,tästä ei ole edes mitään geologisia todisteita,saatiin geopoliittinen peruste pitää Siinaita Israelille kuuluvana.Myös edellä esille tulleet vedenpaisumuskertomukset ovat ikivanhoja.Vanhimpia tunnettuja asiaa koskevia kirjoituksia löytyy Gilgames eepoksesta.Siinä Utnapistum niminen henkilö saa myös käskyn rakentaa arkin vedenpaisumuksen varalle.Mutta hänen käsketään ottamaan mukaansa elämän siemeniä.Ja tämän Raamattuakin vanhemman Gilgames eepoksen kertomuksia lainailtiin sitten myös Raamattuun.Esimerkiksi Nooa ja hänen arkkinsa.Jonka tilavuus nykymittoihin muutettuna on 16.000 brt.Ja siihen olisi pitänyt mahduttaa pari miljoona eläintä,ruokaa,vettä jne..täysin mahdotonta.


    • pelastuneisiin

      ainakin omasta mielestäsi????

    • Arinko polttaa

      ja taas pimenee. Tuo tuskää niiden paiseisiin, joilla on pedon merkki. Ilm. 16:

    • lanpadatan

      en minä ainakkee tunne vanhasta tae kettää muutakkaa hallituksesta, enkä kyllä halluukkaa.

      • tuloon

        "Googleta "Norjan Planet X"


    • Bacil

      Tunge se jeesus ja herra perseeseesi, huuda sit hallelujaa!

    • KK

      ja pian.

      • wanallen

        Arvoisat nibiruun uskovat,mitkä ovat ko. kappaleen koordinaatit? Sumerilaisten nimi Jupiterille oli
        Nibiru,ei ole ollut koskaan muuta erillistä kappaletta joka lakaisisi maapalloa,lopettakaa valehtelu.


    • Herran Ateisti

      Viestisi on jo reilusti toista vuotta vanha. Kuinka kauan vielä pitää odottaa? Ajatus ateistit lakaisevasta isosta luudasta on niin vimmaisen kiihottava, että valtavaa painetta täytyy pian päästä purkamaan homoeroottisen kanssakäymisen merkeissä. Muuten lähtee terveys ja henki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2401
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      344
      2017
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      1883
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      10
      1693
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1498
    6. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1032
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1019
    8. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      870
    9. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      63
      865
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      2
      818
    Aihe