Kolmas maailmansota

meneillään

Aivan! se kolmas maailmansota on meneillään, nerokkaana "aseena" on tällä kertaa "saldot" ja "numerot" pankkitileillä, sekä yksityiset, yritykset ja jopa kokonaiset valtiot menevät ja ovat menossa konkursiin, ennen näkemättömällä tavalla, suurin romahdus on vielä näkemättä.


Näin se maailma yhdentyy, uusi maailmanjärjestys koittaa, pamput alkaa heilumaan ja luodit vinkumaan vasta sitten, mikäli uudet ja tulevat maailman kanasaiset ei hyväksy tapahtumia, toki nyky tapa "sotia" on ihan järkevää! miksi tuhota luontoa ja kovalla työllä rakennettua infastruktuuria, sitäpaitsi ensimmäisen ja toisen maailmansodan kaltaisella kolmannella maailmansodalla kaikki saisi aloittaa kivikaudelta, mikäli siellä joku vielä olisi.

6

530

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sontaak

      On asiaa. Siitä se tällä kertaa alkaa.

      • meneillään

        >Siitä se tällä kertaa alkaa. <
        Kai tää riippuu globaalisti meistä kaikista ihmistä, jos kukaan ei suostu sotimaan ei ole sotiakaan, teoriassa voimme elää mitä rauhallisemmissa merkeissä, ihmisten herännäisyydestä riippuu paljon asioita, on kuitenkin todella huolestuttavaa arvioida ja ajatella että miten "peto" nimeltä homosapiens käyttäytyy ahdistettuna ja nurkkaan ajettuna, huolestuttavaa! toki siinä tilanteessa myös nöyrtyy parhaiten jos silleen tulee.


      • Sontaak
        meneillään kirjoitti:

        >Siitä se tällä kertaa alkaa. <
        Kai tää riippuu globaalisti meistä kaikista ihmistä, jos kukaan ei suostu sotimaan ei ole sotiakaan, teoriassa voimme elää mitä rauhallisemmissa merkeissä, ihmisten herännäisyydestä riippuu paljon asioita, on kuitenkin todella huolestuttavaa arvioida ja ajatella että miten "peto" nimeltä homosapiens käyttäytyy ahdistettuna ja nurkkaan ajettuna, huolestuttavaa! toki siinä tilanteessa myös nöyrtyy parhaiten jos silleen tulee.

        On helvetin kiukkuinen sen ajan kun jaksaa kiukutella. Tuo rahan "mitätöiminen" ruuan hinnan jatkuva nousu saattaa vielä johtaa raivokkaisiin massoihin. tästä sotkusta tulee erilainen. Ei armeijat vastaan armeijoita.
        Vaan:


        http://www.heinola.org/~patato/artikkelit/kirje66[1].php


        Albert Pike.


    • A-a-a-aaahhh!

      Kun ajattelenkin sotaa, alkaa seistä!

    • täälläjanyt

      Taistelut taistellaan juuri tämänkaltaisissa paikoissa. Informaatioylivoima on keskeinen käsite, opiskele.

    • uusi maalima yhdentyy

      mutta mitäs sitten tapahtuu?

      Ne valitsee keskuudestaan AK:N uuden maailmanjohtajan joka jäljittelee totaalisen näyttelijänkyvyillään oikeaa Kristusta.

      usko tai älä- pidä vaan uskishörhönä mua, mutta sano mun sanoneen sitku "se" astuu viimeiseen osaan näyttämöllä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      47
      5375
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      61
      2136
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1770
    4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      138
      1723
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1505
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      30
      1437
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1300
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1097
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1068
    10. Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?

      Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se
      Maailman menoa
      207
      917
    Aihe