monta ovea, sanoi joku ehkä panteismiin taipuvainen kristitty. Vaikka en itse usko mihinkään jumalaan, on tuo silti aika viisaasti sanottu.
Oletteko tulleet ajatelleeksi hyvät hihut, että jos vaikka allah olisi sittenkin se oikea jumala. Kaikki 2,1 miljardia kristittyä joutuisi helvetin tuleen ja uimaan palavassa meressä äärettömyyksiin asti.
Jumalan huoneeseen on
7
184
Vastaukset
- ...linnunlaulu...
...Ja minä itse? Miksi näitä mietin? Se merkki varhaisen on vanhuuden. Miks seuraa käskyä en veren vietin, vaan kansain kohtaloita huokailen? On vastaus vain yksi: Lapin suvi. Sit' aatellessa mieli apeutuu. on lyhyt Lapin linnunlaulu, huvi ja kukkain kukoistus ja riemu muu....
- Kössönöm
kauneimpia runoja.
Ei hassumpi ole sävelkään, joka siihen on tehty.
- cybo-ceronimo-cabriel-61
Uskonnot ovat alistusta,ahdistusta ja mielivaltaista taika-uskoa.
Yhtään kaunistelemista asia ei tarvitse, jumaluudet osoittavat ominaisuutensa palvojiensa toimissa, hedelmistä tosiaan uskonnot tunnetaan.
Ovet johtavat helvetistä toiseen,mielivallasta kummuten alistukseen ja kieroutumiin, jotka tulevat esiin kaikilla elämän aloilla!periksi anna, kun juuri valmistelen Ateisti verkkolehden sivuja viimeistä viilausta varten.:-D)))))))))))
- konna
islam tuntea koko helvetti-käsitettä?
Paratiisihan niillä on, mutta olen kyllä luullut, että helvetti on puhtaasti krisselikeksintö. Juutalaisuudessakaan sitä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096656Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884291L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453619TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133010Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261610- 661028
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551003- 9989
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?199984Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47959