http://keskustelut.a-lehdet.fi/tuulilasi/topic_show.pl?tid=4717
Näin menee autoverolain puliveivaus
2
767
Vastaukset
- autoliikkeiden edunajaja
Olin liki kymmenen vuotta Autoliiton jäsen. Sitten erosin koska se ei todellakaan ole mikään käytetyilla ja halvoilla autoilla ajajien etujärjestö.
Autoliitto tuntuu olevan autoliikkeiden edunajaja enemmän kuin jäsentensä.
Autoliiton sijasta Tuulilasi lehti on ollut ulkomailta käytettynä tuotujen autojen omistajien todellinen edunajaja. EI TODELLAKAAN Autoliitto.
Kiitokset Jorma Viitanen!!!
En todellakaan ymmärrä minkä vuoksi televisiossa haastatellaan nyt Autoliiton Pasi Niemistä joka ei ole pistänyt tikkuakaan ristiin tässä asiassa josta EYT antoi langettavan tuomion 19.3.2009.- samaa mieltä..
Tuostahan on puhuttu jo pitkän aikaa. Ja tosiaankin Tuulilasi on minustakin eniten myös kuluttajan asialla vaikka kaupallinen lehti tietysti onkin.
Harmi että lopettivat sen "Turbo"-spesiaalin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862