Nashia ei päästetä Finlandiatalolle

epäkohta

3

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minkärtakii

      On kuitenkin joku mielensosotus sanavapaudesta kuulemma koska evättiin pääsy tuonne. Ei kiinnosta minkään Nshien mielipide. Pitäköön omassa maassaan tilaisuuksiaan.

      • maanantaina kello 15

        Sanomatalolle ja tuetaan suomalaisten ja virolaisten sananvapautta. Kokoomuksen eurovaaliehdokas järjestää vastamielenosoituksen.


      • tuleekin...
        maanantaina kello 15 kirjoitti:

        Sanomatalolle ja tuetaan suomalaisten ja virolaisten sananvapautta. Kokoomuksen eurovaaliehdokas järjestää vastamielenosoituksen.

        paljon suomalaisia ja virolaisia puolustamaan oikeuksiaan. Suorastaan hävytöntä, että maahamme 'turvapaikanhakijoina' ja muina epämääräisinä joukkoina alunperin tulleet ja suomalaiset hyvänhyvyyttään auttaneet heitä, että nyt sitten muuttuvat suomalaisia vastustamaan. Meillähän on omat tavat ja jos ne eivät tyydytä, lähtekööt sekä venäläiset että musut sinne, mistä tulivat. Kuten sananlasku sanoo: ...maassa maan tavalla tai maasta ulos. Porttikielto niille natsinasheille vaan niinkuin on joskus ennenkin tehty, kun yritti joku maahamme tulla.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4794
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3932
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3830
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      116
      2239
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1356
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1278
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      165
      1264
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      524
      1118
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    Aihe