taukoviikolla ilman kumia jne

joku9898

e-pillereitten, mercilonejen, taukoviikolla nii voiko naia ilman muuta ehkäisyä ? vaikuttaako jos on edellisen liuskan alussa unohtunu pari nii onko silti se ehkäisyteho? poikakaveria huolettaa ja ei viitti naia munkaa ku pelkää et tuun paksuks nii haluisin varmistuksen tähä asiaa:)

3

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lue sieltä

      Käsketäänkö ohjeessa käyttää tauolla ehkäisyä?

      Otitkohan ne unohduneet pillerit kun muistit ja koska ne tarkalleennottaen unohtuivat?

    • voit tosiaan olla

      raskaana siitä huolimatta että jtkn vuotoa on tullut!

    • Nimetön

      Kun taukoviikko on normaalin pituinen eli max seitsemän päivää, ehkäisyteho säilyy.

      Edellinen taukoviikko sinulla on venynyt ylipitkäksi. Se on vienyt tehon pillereiltä. Kannattaa kysyä ohjeet lääkäriltä tai terveydenhoitajalta.

      Kun seuraavan kerran unohdat pillerin, niin lue huolellisesti se pillereiden mukana oleva ohje. Niissä on tiedot 1. 2. ja 3. viikon unohduksista ja unohdusajan pituudesta.

      Kannattaa nyt tehdä raskaustesti.

      Poikaystävällesi tiedoksi, että kondomi on ainoa ehkäisykeino, jonka käytön hän voi varmistaa itse. Muulloin hänen pitää luottaa siihen, että tyttöystävä ei unohtele pillereitä yms.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe