Saksassa myynnissä olevista autoista useissa näyttäisi valokuvissa olevan kojelaudassa kiinnitettynä jokin puhelimentapainen. Kysytään nyt kuitenkin varmuuden vuoksi, että onko niissä siis kysymyksessä puhelin? Ja ovatko ne siten poraamalla tms. kiinnitetty kojelautaan, ettei niitä saa pois ilman että jää rumat kolot näkyviin?
Puhelimet sakemanniautoissa
5
765
Vastaukset
- auervaara
Kaikissa täkkipultilla vedetty runkoon asti!!
- on vähän
Saita ja käyttää vieläkin yleisesti kiinteätä puhelinta autossaan. He eivät osta hullunlailla uusia kapuloita kuten me tehdään. Ei siis ole tarvetta elvistellä kapulallaan, vaan tehdä sillä töitä. Meillä se menee niin, että ostetaan hieno ja kallis kapula ja sitten ei osata/raskita käyttää sen hienoja ominaisuuksia. Ja tarve kun lopunkaiken on vain pelkkä puhelu ja se onnistuu helposti -90 luvun puhelimellakin.
- saksassa
on noissa ruuveissa jenka jotta pois saa
- jos ei reikää
niin sitten jää (ruma) liimaläjä. Voihan joskus jäädä ihan siistikin paikka. Mutta, miksi et käyttäisi puhelinta? Vaikuttaako liian vanhanaikaiselta?
- valmius
Ainakin uudemmissa volkkareissa on handsfreeteline, johon voi laittaa bluetooth kännykän. Toimii tai ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15111359
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424296Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska372701Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041623Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?901473Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311406