Olisi suunnitelmissa ostaa muutaman vuoden ikäinen matka-auto perus (4) perheelle.
Talvikäyttöä ei ole suunnitelmissa. Myyntiesitteitä lukiessa törmäsin Kaben 750B malliin ja flexsible systeemissä olisi versio B6 varsin kiinnostava juttu.
Mallihan on puoli-ingroitu, mutta takana olisi rinnakkain KAKSI kerrossänky paria. Näin ollen ei tarvitsisi välttämättä sitä möykkyalkovia ja keikilla olisi kiinteät vuoteet.
Kysymyksiä herättää pohjaratkaisun toimivuus käytännössä koska ainakin kaappitila näkyy jäävän vähemmälle (vuoteet ulottuvat kattoon) ja toisaalta onkohan siellä "tavaraosastolla" enää tilavuutta ollenkaan.
Esitteistä näitä asioita ei ole mahdollista hahmottaa.
Niin ja bonuksena - nyt olisi kruunun kurssin takia edullista tehdä edullisempi ruotsin auton osto ?
Kabe mallit
8
1072
Vastaukset
- Karavaanari malli 1975.
Itse olen katsonut vastaava missä olisi "takapaskahuusi" tosin mummonsängyt riittää meille mutta tuo tavaratila on ahdas.
Mihin laitat tuossa Kabe 750b6 mallissa pöytä ja neljä tuolia sekä grilli?- ...
Mitä? "....pöytä ja neljä tuolia sekä grilli..."
eikös siinä Kabessa ole edes pöytää, tuoleja ja hellaa!?
Vai miksi ihmeessä täytyy kuljettaa mukanaan pöytää ja tuoleja!?
kuinka helvetin pieniä ne Kabet oikein ovat? - ulostulevia
... kirjoitti:
Mitä? "....pöytä ja neljä tuolia sekä grilli..."
eikös siinä Kabessa ole edes pöytää, tuoleja ja hellaa!?
Vai miksi ihmeessä täytyy kuljettaa mukanaan pöytää ja tuoleja!?
kuinka helvetin pieniä ne Kabet oikein ovat?kalusteita, mutta niiden kuljetukseen paikasta A paikkaan B tarvitaan tilaa autossa.
- syön sisällä
ulostulevia kirjoitti:
kalusteita, mutta niiden kuljetukseen paikasta A paikkaan B tarvitaan tilaa autossa.
Ulostulevia? Miksi ulos? eikö sinne sisälle siis mahdu?
Eikös asuntoautossa ole asumiseen tarvittavat varusteet:
sängyt, pöytä, tuolit, hella, jne. Miksi hella, tuolit ja pöytä tarvitaan vielä uloskin? Tuleeko sinne ulos vielä sängytkin? Miksi?
Onkos pikkufiiattikin sitten asuntoauto - otetaan tavarasäiliöstä pöytä, tuolit ja grilli ja eikun asuntoautoasumaan....!?
- kokemusta on
Kyllä kaben puoli-integroidut on tarkoitettu kahdelle hengelle, ei sinne todellakaan mahdu 4 hengen tarvikkeet ja sitten mennään myös painoissa
yli todella helposti.Meillä on menossa kolmas
Kabe-auto, silloin töllöin on ollut kolmas hlö mukana, tavaroiden suhteen todella ahdasta, vaikka
juuri painojen takia olemme minimoineet mukana olevan tavaramäärän. - onnistuiko
Hei!
Ostitko ruotsista? Mikäli jollakulla tiedossa linkkejä Ruotsin asuntoauto tarjontaan. Ja kokemuksia tuonnista/paperi/tulli jutuista niin olis kiva kuulla. Kurssi olisi nyt suotuisa- rahatukun
kanssa Suomessa liikkeissä, kyllä hinnat putoo pyydetystä, jos ei ole vaihturia. On sen verran lamaa.
- olen minäkin.
Kabe kiinnostaisi. Vähän käytetty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1036603
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875007Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1083258Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313128Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272308Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191676Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961301Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391262Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311166- 48944